Co se děje
Článek

Skotské hry 2021

Slyšeli jste už o Skotských hrách? Už pár let se odehrávají na státním Zámku Sychrov. Jednou za rok se irští nadšenci sejdou a poměří své "síly".

Skotské hry se datují někdy od druhé poloviny 11. století. Tenkrát ještě nebyly v takové podobě jako jsou dnes, a hry se organizovaly pro to, aby si králové vybrali, své spolubojovníky. Při hrách zkoumali hlavně jejich sílu a obratnost. 

Nyní už jsou to spíše jen společenská setkání se sportovním zápolením. Vystoupí hudebníci, tanečníci, kteří se sjíždějí i z velké vzdálenosti.

V roce 1999 se uskutečnily vůbec první Skotské hry u nás. Tenkrát ještě jako soukromá akce pro pár přátel. O pouhé dva roky později navštívilo Skotské hry už několik tisíc návštěvníků.

Letošní rok je speciální, a tak si organizátoři pro vás připravili ochutnávku whisky, ke každé vstupence zdarma. Dále je pro návštěvníky připravená limitovaná edice whisky, která nejprve zrála v sudu po víně a poté v sudu po Bourbonu. Lahví je pouze omezené množství, takže platí pravidlo "kdo dřív přijde ten dřív mele".
Těšit se můžete na: Five Leaf Clover (irský rock), Rebel Pipers (dudácký soubor), Dick O´Brass (keltský rock), Nessie (skotské tance) a spoustu dalšího.
Termín akce je sobota 21.8. 2021.
Vstupenky a více informací se dozvíte na jejich zde.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také