Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

10 tipů Kam na jarní prázdniny 2019

Kde si zalyžovat, zasáňkovat a vyřádit na sněhu? Mrkněte kam na hory. Jarní prázdniny jsou po roce zpět. Dáme vám tipy na lyžařská střediska

 

Chtěli byste si zalyžovat, zasáňkovat nebo prostě jen vyřádit ve sněhu? Zde je náš přehled lyžařských středisek v Česku, která jsou na jarní prázdniny plně nachystána. Půjčíte si také snowbike. Vyzkoušíte snowtubing. Užijete si lyžování bez front.

1. Nejnovější zimní středisko v Krušných Horách - Skiareál Plešivec

Skiareál Plešivec-Krušné Hory

Má největší dětský park v Česku se 4 pojízdnými pásy. Více než 10 km sjezdovek, třikrát 4sedačka a občerstvení přímo na svazích. To je moderní Skiareál Plešivec nedaleko Jáchymova. 

 

2 . X-Park Františkov na hlavním tahu do Jeseníku

X Park Františkov zimní středisko

Areál s rodinnou sjezdovkou a vlekem-kotvou leží na hlavním tahu z Hanušovic (kousek je ta filmová Krobotova Díra 😊) do Jeseníku. Pro malé lyžaře a začátečníky je připraveno „nekonečné lano" na výukové sjezdovce zdarma. Půjčíte si zde také snowbike.

 

3. Rodinný skiareál Novako na Božím Daru

Skiareál Novako

Zaměřují se zejména na děti. Areál je tak zcela nekuřácký. Pro bobisty a sáňkaře se upravuje trať hned vedle sjezdovky. Naleznete zde také lanový vlek pro začátečníky a pojízdný koberec pro nejmenší. Zdarma zaparkujete přímo u areálu. A už jste někdy řádili v ledovém tobogánu na nafukovací duši? Zkuste místní snowtubing. 

 

4. Užijte si lyžování bez front. Malý lyžařský areál Bystré-Hamry nedaleko Poličky

lyžařský areál Bystré-Hamry

Dostatek sněhu pro jarní prázdniny. Dětský vlek zdarma a jedno dítě zdarma k dospělému lyžaři. 360m sjezdovka se svým sklonem uspokojí všechny kategorie lyžařů. Osvětlení pro večerní lyžování. V areálu se nachází občerstvení s posezením. Děti si u nás mohou mimo svah vedle dětského vleku zabobovat. Pro relaxaci je 2 km od svahu ubytování s bazénem se slanou vodou.

 

5. Lyžařský areál Dlouhoňovice - Orlické hory

Ski areál Dlouhoňovice Orlické hory

Tento ski areál nedaleko Žamberka je vhodný pro rodiny s dětmi. Od 4.2.2019 bude v provozu od 9:00 do 18:00. Upravují se i běžecké stopy pro klasiku a 300 m od střediska je veřejné kluziště.

 

6. Skiareál Červenohorské sedlo - skvělá lyžovačka v Jeseníkách pro všechny věkové kategorie

Skiareál Červenohorské Sedlo Jeseník

Skiareál ležící poblíž silnice č. 44 Šumperk - Jeseník nabízí nekonečnou zábavu pro všechny. O víkendu vás doveze od vlaku z Koutů nad Desnou a z Jeseníku i skibus. Na sjezdaře čekají všechny obtížností. Severní svahy mají sportovnější charakter, na jižním svahu je postaven snowpark pro odvážné. Lyžařská školka pro nejmenší a začátečníky s cvičnou loukou. Nahoru vás odveze lanovka, k dispozici jsou i pomy, či kotvy. Pro pokročilejší běžkaře jsou zde upravené stopy. Restaurace, pizzerie, či nově otevřený bar s vyhlídkou.

 

7. Ski areál Dobrá voda - zábava na dosah ruky

Ski areál Dobrá Voda

Ski areál Dobrá Voda ležící jen 100 m od hlavní silnice spojující Jablonec nad Nisou a Prahu, nabízí 300 m dlouhou sjezdovku, která je rozdělena vlekem Tatrapoma. Pravá strana sjezdovky je určena pro vyznavače klidnějšího lyžování, či snowboardingu, zatímco levá je určena pro vyznavače Free Style na trati plné skoků a přírodního charakteru. Ochuzeni nebudou ani vyznavači večerního lyžování - pravý svah je osvětlený. Parkování je zdarma 20 m od lyžařského vleku a objektu s občerstvením.

 

8. Ski areál Špindlerův Mlýn - Nekonečné lyžování, nebo noc v expedičním táboře

Ski areál Špindelrův Mlýn

Ski areál ve Špindlerově Mlýně nabízí návštěvníkům jak klasické lyžování na mnoha různě obtížných sjezdovkách, ale přidává i něco navíc. Na své si zde přijdou milovníci adrenalinu, či romantiky. Během února si zde můžete vyzkoušet piknik na sněhu, nebo se stát na jednu noc členem horské expedice. Pro gurmány je připravena VEČEŘE ZÁŽITKŮ. Ve Svatém Petru bude každou neděli probíhat SNOW SHOW - těšte se na bohatý program plný hudby, Laser Show, Dance Battle a hlavně exhibici nejlepších instruktorů. Samozřejmostí areálu je dostupné parkování a vynikající stravování.

 

9. Ski areál Jimramov - úžasné lyžování na Vysočině u řeky Fryštátky

Ski areál Jimramov

Ski areál leží na severních svazích obce Nový Jimramov na Vysočině v nedaleko řeky Fryštátky. Sjezdovka potěší jak náročné lyžaře, tak i úplné začátečníky. Areál je díky své členitosti a rozlehlosti naprosto ojedinělý. Když je dost sněhu využijete snowpark, 800 m dlouhou ski-crossovou trať, nebo možnost Free-Style lyžování. Ski areál Jimramov nenabízí jen zimní radovánky, ale také kvalitní ubytování a vlastní bufet, kde se jistě osvěžíte.

 

10. Zámecký Resort Sobotín - kde se lyžování snoubí s romantikou

Resort Sobotín

Zámecký areál Sobotín leží na překrásném místě v podhůří Jeseníků uprostřed krásné krajiny. Resort nabízí skvěle upravenou, 270 m dlouhou sjezdovku. Na své si tu přijdou jak vyznavači lyží, tak i snowboardisté. Areál nabízí možnost zapůjčení lyžařského vybavení. Nechybí ani dětský vlek pro úplné začátečníky. Nechybí ani možnost občerstvení v bufetu.

 

Pár rychlých tipů kam na lyže v dalším článku.

 

Až budete zmrzlí na kost. Mrkněte pro zahřátí na článek Pojďte s námi do sauny

O tom, že wellness není jen výřivka si zase můžete přečíst zde v článku.

 

 

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.