Co se děje
Článek

Dovolená nebo víkend v kempu? Pro zamilované a rodiny s dětmi ideál!​​​​​​​

Tipy na kempy a rady jak vybrat ten správný

 

Plánujete dovolenou, kterou strávíte v přírodě?

Sníte o romantických západech slunce i o pozorování východu slunce? Domluvte se, že letos strávíte dovolenou v kempu.

ohýnek v kempu

Pryč jsou doby, kdy do kempu jezdil jen ten, který neměl peníze nazbyt. Taky už neplatí, že se v kempech musíte vzdát pohodlí a komfortu, na které jste zvyklí z domu. Vše závisí jen na stavu vaší peněženky. 

 

Proč strávit léto v kempu?

Vyjet z rušného velkoměsta na klidné místo a víkend nebo rovnou celý týden pobývat celý den na čerstvém vzduchu je oázou pro duševní rovnováhu i fyzické zdraví.

chatky v kempu

Kempy jsou přímo stvořené k aktivní dovolené. Nabízejí pestrý program i vybavení k nejrůznějším aktivitám.  

Oproti hotelům panují v kempech uvolněnější pravidla. Nikdo se nebude pohoršovat nad tím, že trávíte celý den v plavkách. Teda pokud se nerozhodnete pro ubytování v kempu pro nudisty. Tam by ty plavky vadily. 

 

Kemp, nejúčinnější lék na dětskou nudu

Pro rodiny s dětmi je kemp ideálním typem dovolené. Děti jsou celý den venku. Ráno vyběhnou do orosené trávy a večer usnou po celodenním řádění jako dudci.  

stan v kempu

Na nudu není v kempech čas. Koupání, honičky, dovádění na dětských hřištích, sportování - to všechno jsou aktivity, kvůli kterým děti zapomenou na chytré telefony a tablety. A co nejmenší děti? I ty v kočárku budou lépe spát, unaveny sluníčkem a čerstvým vzduchem.

 

Zaměření kempu

Každý z nás má o ideální dovolené jiné představy. Někdo touží po klidu, jiný potřebuje adrenalinovou zábavu. Když jede na dovolenou rodina s dětmi, budou její požadavky jiné než u party rybářů. 

vaření v kempu

Vhodný kemp vybírejte s ohledem na vaše zájmy. Dnes si můžete vybrat z velkého množství rekreačních středisek. Některé jsou zaměřené na motorkáře, jiné na vodáky či rybáře.

Pokud máte děti, rozhodující bude dětské zázemí. Malé děti budou nadšené z houpaček a klouzaček, větší třeba z lanového centra a teenageři? 

 

Je libo chatka, stan nebo karavan?

Vybrat kemp, abyste se v něm cítili dobře, vyžaduje pečlivou přípravu. Nejdříve se zamyslete, jaký typ ubytování preferujete.  Možností je mnoho:

·      Apartmán nebo pokoj v hotelové ubytovně

·      Chatka a bungalov

·      Karavan a obytný přívěs

·      Stan

stanování v kempu v noci

 

Tipy na kempy

Chybí vám zde nějaké super místo? Dejte nám tip, pošlete ho na media@prazskejrej.cz

 

Kempy Praha a Střední Čechy

Prague Central Camp téměř v centru metropole

Kemp Prague Central Camp

Kemp na Praze 3 nabízí vyžití pro všechny věkové kategorie. Je vybaven grilem, barem a mnoha sportovništěmi. Najdete zde volejbalové, basketbalové i fotbalové hříště. K dispozici je i vnitřní a venkovní bazén.

www.praguecentralcamp.com

Autocamp Transit má velmi dlouhou tradici

Autocamp Transit

Již 29 let otevřený kemp v historickém městě Kutná Hora si rodinný a klidný kemp, který si zakládá na čistotě a pořádku. Autokemp nabízí ubytování v chatkách s vlastním sociálním zařízením.

www.autocamp-kutnahora.eu

Kemp Roviště - jen kousek od Slapské přehrady

Kemp Rivště

Nově zrekonstruovaný kemp 200 metrů od řeky Vltavy nabídne klid pro vaší dovolenou. Je obklopen krásnou přírodou (řeka, lesy, přírodní lomy). Tento kemp je ideální pro klidnou rodinnou dovolenou.

www.novykemproviste.cz

Camping Oase Praha, ideální pro rodiny s dětmi

Camp Oase

Kemp je specifický tím, že je určen především pro rodiny s dětmi. Je skvěle vybaven různými atrakcemi pro děti (dětská hřiště, trampolíny, bazény, animační programy). Jedná se o pětihvězdičkový kemp - veškeré vybavení a služby jsou na špičkové úrovni.

www.campingoase.cz

Kemp SK Mšeno - skvělé zařízení jako stvořené k sportovnímu vyžití

Kemp SK Mšeno

Kemp je výchozí branou do CHKO Kokořínska, nachází se v areálu sportovního stadionu kde je možnost sportovního vyžití. Od roku 2013 se pravidelně umístil v soutěži kemp roku na druhém místě ve středočeském kraji a v TOP 50 v ČR. Je vyhledáván pro své klidné prostředí a kvalitní služby jak pro různá soustředění, tak rodinnou rekreaci. Kapacita 34 lůžek v budově, 16 lůžek ve čtyřech chatách a kempování na rovných travnatých plochách.

www.autokempskmseno.sluzby.cz

 

Kempy Jižní Čechy

Celoroční rodinný kemp s nejširší nabídkou sportovního vyžití v Čechách

Kemp Jestřábí - Foto: Adéla Černá

Rodinný kemp Jestřábí 1 najdete na břehu největší české přehrady Lipno uprostřed chráněné krajinné oblasti Šumava, poblíž obce Černá v Pošumaví. Nabízí kvalitní moderní ubytování a širokou nabídku sportovního a kulturního vyžití po celý rok, a to i pro ty nejmenší.

www.kemplipno.cz

Chaty Osika - pro ty, co mají rádi klid a pohodu

Chaty Osika

Klidný rodinný kemp s 15 ti chatkami, kolem krásná příroda, mnoho turistických tras a cyklostezek, v blízkosti koupání v rybníku Osika, úzkokolejka...

Vydejte se na hrad Landštejn, Bizonní farmu, do Slavonic, na Graselovu stezku, pomník Járy Cimrmana, Rozhlednu u Jakuba, nebo na Ďáblovu prdel.

www.chatyosika.cz

Kemp Otavský ráj - vodácký kemp v Jižních Čechách

Kemp Toavský ráj

Kemp se nachází v obci Katovice. Ubytovat se zde můžete ve stanu, nebo karavanu. K dispozici je zde bistro s nabídkou vlastních domácích pizz. Kemp je vybaven teplou sprchou, splachovacím WC, či Wi-Fi zdarma. K dispozici je nové hřište na Beach-volejbal.

www.otavskyraj.cz

Autocamp Žíchovec - v krásné krajině na samém kraji Šumavy

Kemp Žíchovec

Kemp se nachází 3 km od obce Strunkovice nad Blanicí v krásné jihočeské krajině. Kemp nabízí ubytování v chatkách, vlastních stanech, karavanech a obytných přívěsech. Je zde mnoho možností vyžití, turistika, cyklistika, nebo návštěvy památek.

www.autocamp-zichovec.cz

 

Sport Camp U Tomášů - kempování v lese nedaleko Karlových Varů

Kemp U Tomášů

Kemp se nachází v lese u Děpoltovického rybníka 12 km od centra Karlových Varů. Nabízí ubytování v chatkách, nebo dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. K dispozici hostům je restaurace s teplým jídlem po celý den. V areálu je k dispozici Streetballové hřiště.

www.sportcamp.cz

Kemp Kosatka u nádrže Hracholusky má celé léto hudební program a zrekostruované chatky

Kemp Kosatka -interiér zrekonstruované chatky

Zrekonstruovaný kemp v Pňovanech u Stříbra u vodní nádrže Hracholusky má celé léto hudební program. Jak rockový tak v kubánském rytmu s tanečními mistry z Kuby. K dispozici šlapadla, paddleboardy, kajaky, pro děti spousty nafukovacích atrakcí. Pro rodiče restaurace s terasou a venkovním grilem nebo beach volejbal. Do okolí se můžete vydat na hrad Buben. Na kole projeďte krásné údolí řeky Mže a okolní malebné vesničky.

www.kempkosatka.cz

 

Kempy Severní Čechy

Autocamp Zátiší Jablonec nad Jizerou - skvělý kemp na břehu řeky Jizery

Autocamp Zátiší

Kemp se nachází na okraji městečka Jablonec nad Jizerou. Je to příjemný kemp, kam můžete vzít i své domácí mazlíčky. Poloha kempu nabízí mnoho možností na pěší výlety na hřebeny Krkonoš, nebo cyklovýlety do Polska. 400 metrů od autokempu se nachází koupaliště.

www.autocampjablonec.com

Kemp Slunečná přímo na úpatí Černé hory

Camping Slunečná

Kemp nabízí elektrickou přípojku a vodní nádrž s travnatou pláží. Díky jeho poloze je ideálním výchozím místem pro horskou turistiku po hřebenech hor, či cykloturistiku.

www.campingslunecna.cz

Kemp Děčín - moderní Urban City kemp s ubytováním nejen v bungalovech

Kemp Děčín

V kempu se můžete ubytovat jak v bungalovech, tak i v obytných stanech s komfortním vybavením. Kemp je ideálním výchozím bodem pro výlety do Českosaského Švýcarska, na Pravčickou bránu, nebo do Tiských skal. Pro ty, co chtějí trávit aktivní dovolenou je zde půjčovna kol, koloběžek, elektrokol, ferratových setů, kanoí a raftů. V bistru si pochutnáte na řemeslných pivech Kapitán a Falkenštejn.

www.kempdecin.cz

Kemp s novými chatkami na severu Čech

ATC Prunéřov

Autokemp Prunéřov najdete mezi mezi Kláštercem – Kadaní a Chomutovem. Kemp je zajímavý přírodním koupalištěm, tee pee, domácí kuchyní, novými chatkami a taky velmi příjemným personálem.

www.autokemp-prunerov.cz

 

Kempy Východní Čechy

Kemp Písák uprostřed borových lesů ve východních Čechách

Kemp Písák

Kemp se nachází ve východních Čechách na okraji obce Týniště nad Orlicí. Nabízí čtyřlůžkové, plně vybavené chatky s vlastním sociálním zařízením. Je zde možnost koupání v písčitém rybníku s šestimetrovou vodní trampolínou. Kemp je vhodný pro rodiny s dětmi, či páry, které hledají klidné prostředí.

www.pisak.cz

ATC Kacanovy - menší kemp v srdci Českého ráje

Kemp Kacanovy

Jedná se o nejmenší kemp v Českém ráji, který pojme 70 osob, 8 karavanů a 20 stanů. Je určen pro vyznavače klidnější dovolené blízko přírody. Je vzdálen pouze 4 km od Turnova.

www.kempkacanovy.cz

Autocamping Rozkoš v těsné blízkosti Babiččina údolí

Kemp Rozkoš

Skvělé výchozí místo pro turisty - je to jen kousek do Náchoda, Adršpachu, ZOO Dvůr Králové, nebo do Dobrošova. Ubytovat se můžete v ubytovně, v chatce, karavanu, nebo stanu. Je zde krásná příroda a klid. Ideální kemp pro rodiny s dětmi, nebo klubové srazy.

www.atcrozkos.cz

Kemp Rustic v zahradě bývalého statku

Kemp Rustic

Malý kemp v obci Kněžnice v Českém ráji je k dispozici během července a srpna. Kemp je určen pro lidi, kteří mají rádi klid, čistotu a osobní přístup.

www.rusticcamp.cz

 

Kempy Vysočina

Camp Velkopařezitý - kemp jen pár kilometrů od historické Telče

Kemp Velkopařezitý

Kemp nabízí kvalitní ubytování v krásné přírodě jen pár kilometrů od historického města Telč. Je zde vynikající restaurace, kde si můžete pochutnat na kvalitních pokrmech a dobrém pití.

www.campvelkoparezity.cz

 

Chybí vám zde nějaké super místo? Dejte nám tip, pošlete ho na media@prazskejrej.cz

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také