Mnozí z vás znají vyprávění o čarodějnických sabatech na Petrových kamenech v Jeseníkách.  Tyto bájné slety čarodějnic jsou však spojeny se skutečnými hony na údajné čarodějnice, kterým se nevyhnul Jeseník, Velké Losiny, Šumperk a celé okolí

Tuto historii si můžete připomenout ve Velkých Losinách, kde probíhá tradiční pálení čarodějnic v maskách, za doprovodu bohatého programu pro děti i dospělé. Vyvrcholením je zapálení ohně a párty pro všechny generace.

 

Ve Velkých Losinách nezapomeňte navštívit nádherný renesanční zámek rodu Žerotínů s krásným parkem, kde můžete nakrmit kačeny v zámeckém jezírku.

Zámek Velké Losiny

 

Za návštěvu stojí i unikátní ruční papírna, která se stala národní památkou.

Dokonalý odpočinek zajistí Termální lázně Velké Losiny, najdete zde relaxační a regenerační vodní svět. Lázeňské bazény jsou napouštěné přírodní termální vodou, je to ideální kombinace pro jarní očištění těla i duše.

Termáílní lázně Velké Losiny

 

Do historie se můžete vydat na tzv. Čarodějnické cyklotrase napříč Jeseníky. Na této naučné cyklistické stezce uvidíte vedle historického poučení nádhernou krajinu Jeseníků. Trasa měří 138 kilometrů a je rozdělena na dvě části. Šumperská část (91 kilometrů) začíná v Mohelnici a pokračuje na Mírov, Šumperk, Nové Domky, Rapotín, Velké Losiny, Sobotín, Vernířovice a Červenohorské sedlo. Jesenická část (47 kilometrů) má počátek na Červenohorském sedle, odkud vede do Domašova, Jeseníku, České Vsi a Zlatých Hor. Cyklistická trasa je na silničních směrovkách označena logem v podobě čarodějnice na kole. Podrobné informace a mapy naleznete zde.

Cyklostezka v Jeseníkách

 

Ideální výchozím bodem pro výlety na všechny strany je horská vesnice Nové Losiny. V tomto období mají volno na chatě U Jindry, která je vhodná pro rodinu či menší skupinku přátel. Můžete využít květnových svátků a díky dvěma dnům dovolené získáte 5 dnů volna pro jarní oddych (26.4. - 1.5. nebo 1.5. - 5.5). REZERVUJTE ZDE

Mapa Termálních lázní Velké Losiny

Oslavte svátek lásky tradičním prvomájovým polibkem v malebném prostředí Jeseníků.