Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

Tipy na zábavní a výletní parky v Česku. Vyrazte s rodinou!

Když máte již hrady a zámky projeté křížem krážem je čas na změnu

 

Vyražte do přírodního, výletního nebo originálního zábavního parku v Česku

Zaskákejte si na trampolínách, vyražte do přírodního, výletního nebo originálního zábavního parku. Pojďte se společně s námi inspirovat, kam vyrazit.

 

PŘEJÍT NA TIPY

Lanový park

 

Nemusíte jet hned tisíc kilometrů, aby jste navštívili Disneyland, Legoland nebo Tropical Island

Zábavní park najdete i v Česku

I v Česku je spousty míst kam vyrazit s rodinou, přáteli či jen tak sám. Můžete si zasportovat, procházkou něčemu přiučit nebo se pobavit. Překvapivě nezabere ani tolik času se dostat mimo stres a ruch města. V dojezdové vzdálenosti do 2 hodin autem je takových míst několik.

 

Příležitost se zastavit v přírodě

Výlet - zastavte se na chvilku

Vyrazit ven znamená zajet do přírody. Vypnout od každodenního shonu. Co s vámi udělají pohybující se vlnky na jezírku?

TIPY KAM VYRAZIT

Máte zajímavý tip na výletní nebo zábavní park v Česku? Napište nám ho na media@prazskejrej.cz

Co třeba lanové centrum, krokodýli, pohádková vesnice, bobová dráha, dětský park nebo farma?

 

ZOO Chleby - Mnoho druhů zvířat potěší malé i velké

ZOO Chleby

ZOO Chleby je domovem pro více než 150 druhů zvířat od nejmenších bezobratlých po velké kopytníky a šelmy.  Nachází se v obci Chleby, okrese Nymburk, cca 35 minut od Prahy.

www.zoochleby.cz

Virtuální realita v centru Plzně

VR Future

VR FUTURE. Místo kde prožijete jedinečný zážitek s použitím nejlepších systémů HTC VIVE PRO. Na výběr z více než 100 titulů pro děti i dospělé. Uspořádejte narozeninovou oslavu. Pronajměte si  VR na soukromé akce.

www.vrfuture.cz

 

Místo plné zábavy na ploše více než 4000 m2

BrunoPark

BRuNO family park je místo plné zábavy. Na ploše přes 4 000 m2 se rozprostírá vnitřní areál s více než 40 atrakcemi. Od jara do podzimu je navíc otevřená i venkovní část areálu - 3 700 m2 s dalšími 15 atrakcemi.

www.brunofamilypark.cz

 

Českou pevnost Boyard najdete na Slapech

Tepfactor - pevnost Boyard v Česku na Slapech

Po příchodu do Tepfactoru se ocitnete v jiném světě. Za dveřmi na návštěvníky čekají písčité pláže osamoceného ostrova, tajuplná jeskyně s 25 herními úkoly a plážové bungalovy. Narazit můžete i na opravdové piráty. Můžete čekat zajímavé úkoly, hodiny zábavy, adrenalin, vzrušení a radost ze splněných úkolů. Všechny úkoly jsou zaměřené na týmovou spolupráci, takže si naši hru užije každý.

www.tepfactor.cz

 

Centrum řemesel a bylinné zahrady Botanicus v Ostré u Lysé nad Labem

Historická vesnice umění a řemesel a bylinné zahrady Botanicus Ostrá

Přijeďte si vyzkoušet výrobu ručního papíru, svíčky, provazu, odrátovat kamínek nebo vyrobit misku z keramiky. Můžete se projít bylinnými zahradami, zabloudit v bludišti, prohlédnout si výstavu o historii i současnosti včelařství nebo shlédnout sobotní kejklířské či divadelní představení. Nezapomeňte navštívit také Arboretum Dagmar a Václava Havlových s jedinečnou botanickou sbírkou dřevin. Kalendář akcí naleznete na webu centra. 

www.botanicus.cz

 

Moderované krmení krokodýlů každou sobotu a neděli

Krokodýli Praha

Krokodýlí Zoo Praha je unikátní chovatelské zařízení v pražských Holešovicích. Zaměřuje se na chov a studium krokodýlů, kajmanů a aligátorů. Uvidíte zde ale také různé druhy želv, hadů a leguánů. Každou sobotu a neděli probíhá oblíbené moderované krmení krokodýlů v 10.30 a 14.00, ve všedních dnech pak 3x denně komentované prohlídky. Celoročně pořádájí prohlídky pro školní třídy všech stupňů i příměstské tábory.

www.krokodylipraha.cz

 

Přírodní oáza klidu v centru Liberce. EKOpark

Ekopark Liberec

Téměř v centru Liberce vyrostla přírodní oáza klidu a zeleně. Vstupní bránu do EKOParku najdete na cyklostezce u Nisy a těšit se můžete na 5000 m2 originálních interaktivních přírodních prvků, které umožňují rozsáhlé spektrum aktivit pro širokou veřejnost. Celý projekt je zaměřený na ekologii, vzdělávání, kulturu, životní prostředí, zdraví člověka, sport a volnočasové aktivity pro všechny věkové kategorie.

www.ekoparkliberec.cz

 

Fajnpark nabízí nový koncept zábavy a relaxace

Fajn Park Chlumec nad Cidlinou

Areál Fajnpark je novým konceptem zábavního parku, který Vám přináší mnoho originálních atrakcí a zajímavých akcí. Poznání, zábava, relaxace, radost a zážitek... to je Fajnpark.

www.fajnpark.cz

 

Rozpotejte Tornádo! Ustojte zemětřesení. VIDA! nabízí nepřeberné množství zábavy

Vida!

Nejdřív rozpoutat tornádo a ustát zemětřesení, pak se projet na kole po laně několik metrů nad zemí, zahalit město do husté mlhy, vstoupit do obřího srdce, vyzkoušet si moderování počasí nebo trénink pilota stíhačky, postavit magnetickou sochu a nakonec zmrazit vlastní stín. Neuvěřitelné? Ne, to všechno můžete během jediného dne zažít v brněnském zábavním vědeckém parku VIDA! Na ploše 4500 m2 tu najdete více než 170 exponátů, se kterými si můžete hrát a objevovat tak svět kolem nás. Tím však nabídka VIDA! rozhodně nekončí.

www.vida.cz

 

Nádherná manufaktura. Creative World - poznávejte, bavte se, buďte kreativní

Creative World

V Creative World se mísí výjimečné chuti z českého kalendáře s vtipnou a chytrou zábavou pro rodiny s dětmi, zamilované i hlídací babičky či dědečky. Inspirativní HUB a skutečně pestrá a přitom tradiční kuchyně. Poznání, zábava, kreativita a nádherná manufaktura přímo v Praze.

www.creativeworld.cz

 

Hopa Hopa - zábavní dětské centrum a kavárna

Hopa Hopa

Rodinné zábavní centrum nabízí jedinečné zážitky nejen pro děti, ale i pro dospělé. Najdete tu spoustu zajímavých atrakcí jako je např. bobová dráha, spider síť, obří skluzavka, skákací hrad se skluzavkou, multifunkční sportovní hřiště, elektrická autíčka a spoustu jiných zábavných atrakcí…

www.hopahopa.cz

 

Tropická zahrada s živými exotickými motýly v centru Prahy

Papilonia

Nově v centru Prahy - unikátní tropická zahrada se stovkami živých exotických motýlů. Pozorujte z bezprostřední blízkosti ty nejkrásnější motýlí druhy světa s rozpětím křídel až 20 cm! Jelikož se jedná o kontaktní prohlídku bez jakýchkoliv bariér, mějte připravený foťák pro případ, že si nějaký okřídlený krasavec vybere pro přistání právě Vaše rameno. Více o Papilonii v samostatném článku ZDE.

www.papilonia.cz

 

Elektrifikovaná zahradní železnice o rozchodu 600 mm

Železnice 600

Unikátní zahradní železnice, kde je provoz řízen automaticky. Uvidíte zde tři vlakové soupravy, Je zde i funkční železniční přejezd a automatická návěstidla. Celý areál lze projít pěšky i s kočárkem.

www.zeleznice600.cz

 

Až budete na Šumavě můžete si jít zasportovat

Sport KG

Moderní, nová, kompletně vybavena hala pro mnoho druhů sportů. Možnost míčových her, florbalu, tenisu, badmintonu na dvou kurtech atd. Součástí je i menší sál vhodný pro jógu nebo například bojové sporty (včetně povrchu a box. pytle). Je zde možnost ubytování nebo například pronájem autobusu, hala je tedy velice vhodné řešení i pro soustředění sportovních klubů.

www.sport.kasphory.cz

 

Zahrajte si FotbalGolf v Litomyšli

FotbalPark

FotbalPark Litomyšl se nachází na Primátorské hrázi, 1 km od centra města Litomyšl a rozkládá se na ploše 5 ha. Pro návštěvníky jsou připravena dvě hřiště na fotbalgolf s různou obtížností, přičemž každé hřiště má 18 jamek z přírodních, ale i umělých překážek. Fotbalgolf je hra, kde si zasoutěžíte a přitom se projdete v krásné přírodě.

www.fotbalparklitomysl.cz

 

Moderní Science centrum s planetáriem v Liberci

IQ Landia

Navštivte moderní science centrum s planetáriem. Čeká vás zde 400 interaktivních exponátů, jako například mluvící humanoidní robot Thespian, simulátor zemětřesení, přistávací modul Sojuz nebo Interaktivní pískoviště. Jestli vás fascinuje vesmír, pak se zastavte na některém z filmů či živě komentovaných pořadů v iQPLANETÁRIU. V centru se můžete těšit i na workshopy, badatelské aktivity, výstavu Apollo 11, ale také na akční Science show plnou ohňů, blesků a kouře. Menší děti a jejich rodiče si zase užijí exponáty v iQPARKU. Více na: www.iQlandia.cz

www.iqlandia.cz

 

Velký zrcadlový labyrint v Divadle kouzel Pavla Kožíška

divadlo kouzel Pavla Kožíška

Divadlo kouzel Pavla Kožíška. V zrcadlovém bludišti jste už možná někdy byli, ale v kouzelnickém bludišti určitě ne... Velký unikátní zrcadlový labyrint vás pobaví téměř 70 velkoplošnými zrcadly! Síň smíchu s vtipnými prohnutými zrcadly, antigravitační místnost, levitující stolek a úžasné optické klamy a iluze, které vás zaručeně dostanou a hlavně pobaví. Skvělá zábava pro všechny bez rozdílu věku.

www.zrcadlovylabyrint.cz

 

Skvělé Advanture Golfové hřiště na Lipně

FUN SPOT LIPNO adventure golf

Naše Adventure golfové hřiště se skládá z 18ti jamek rozprostřených a zasazených do členitého terénu botanické zahrady plynule procházející kolem vodopádu a dvou jezírek s bohatou faunou a flórou.

www.funspotlipno.cz

 

Máte tip na zajímavý výletní nebo zábavní park v Česku? Napište nám ho na media@prazskejrej.cz

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také