Nebo můžete zkusit

Pivovar Hostivar H2

X
Zpět
Článek
po
- 11:00 - 23:00
út
- 11:00 - 23:00
st
- 11:00 - 23:00
čt
- 11:00 - 23:00
- 11:00 - 23:00
so
- 11:00 - 23:00
ne
- 11:00 - 23:00
Nyní otevřeno
Pivovary
Hornoměcholupská 750/115
100 00 Praha 10
Česká republika

Pivovar nesoucí jméno HOSTIVAR je vystavěn v regionu Prahy 15 na hranicích dvou katastrů, Hostivaře a Horních Měcholup. Nebylo proto možno nepodlehnout myšlence pojmenování prvého pivovaru v historii této oblasti a jeho piva právě názvem Hostivar. Letopisci míní, že obec Hostivař – Gostivar, dostala jméno po člověku zde žijícím, který „hostům vařil, nebo je chránil“.

O Hostivaři se zmiňuje již kronikář Kosmas v Kronice české. O událostech roku 1068 vypravuje, že v tu dobu Jaromír, bratr knížete Vratislava II., přijíždí ku Praze, aby s podporou některých velmožů vymohl na bratrovi své právo stát se novým pražským biskupem. Vratislav II, tehdy ještě kníže, neboť prvním českým králem se stane až o sedmnáct let později, zalekl se možného útoku svých bratří a rozhodl se Jaromírovi vyhovět. „Jaromír zarazil tábor se svými příznivci před Prahou na lukách u vsi Gostivar, odkud vyslal posly své doptati se bratra svého, zdali zvolí jej za biskupa pražského a přijme-li jej v míru,“ píše kronikář.

A tak nás napadá - oč lépe by se Jaromírovi a jeho druhům tábořilo a čekalo v lukách u vsi Gostivar, kdyby tu již tehdy stál pivovar a hostinec s lahodným pivem, kde velmožům spočinouti a své hrdlo svlažiti umožněno by bylo!

Co nebylo umožněno tenkrát, povede se za tisíc let. Dnes již na prahu Hostivaře pivovar stojí a dobrý Hostivar místním i poutníkům vaří. Inspirováni dávnou historií, tradicí a poctivým umem českých sládků vaříme pivo tak, jak tomu bylo před velkou pivní industrializací, tedy způsobem voda, chmel a slad, bez pasterizace a filtrování. Věříme, že vás skvělá chuť Hostivaru a naše pohostinnost přivedou brzy zpět.

Myšlenka postavit akciový pivovar Hostivar dostala konkrétní podobu na prvním setkání akcionářů 5. září 2011. Na web z průběhu stavby se můžete podívat zde. První várka piva byla uvařena v únoru 2013. Čtyři roky od otevření pivovaru ukázaly, že Vám naše pivo chutná a že k nám chodíte rádi, ale také ukázaly, že stávající kapacita nestačí. Vše tohle nás vedlo k tomu, že jsme v dubnu 2017 otevřeli nedaleko na Hornoměcholupské ulici nový pivovar s restaurací a pekárnou, nazvaný H2.

Čepované pivo
Wi-fi
Sportovní přenosy
Zahrádka/terasa
Podnik vhodný pro pořádání svateb
Kapacita: 200
Nají se zde i: vegetarián, vegan, bezlepková dieta
Podáváme: snídaně, obědy, večeře, koktejly
Podáváme polední menu
Bezbariérový podnik
Televize/plátno
Dog friendly podnik
Rozvoz jídel
Možnost pořádat soukromé a firemní akce
podnik vhodný pro rodiny
Možnost platby: Hotově, EURO, Platební kartou, Stravenkami, Stravenkovou elektronickou kartou
Domluvíme se: Česky, Anglicky, Německy
fotogalerie
Podniky