Co se děje
Článek

Žádný jiný klub na světě nemá přízvisko prezidentský

Psal se rok 1994. Klub Reduta navštívili slavní prezidenti. Historie se psala opět na Národní

 

Víte, co spojuje amerického exprezidenta Billa Clintona a Václava Havla?


Po večeři a pivu v restauraci U Zlatého tygra 11.ledna 1994 šli exprezident USA Bill Clinton s Václavem Havlem na Národní třídu do Reduty. Po cestě se ještě zastavili u pamětní desky upomínající na 17. listopad 1989. Americký prezident Bill Clinton dostal v klubu při státní návštěvě České republiky dar od prezidenta Havla -- saxofon, který ihned vyzkoušel a zahrál jazzovou skladbu Summer Time a My Funny Valentine.
 

Prezidenti v Redutě na Národní

Místo se slavnou historií

Slávu klubu dokládají také jména hudebníků, kteří zde koncertovali.Byli tu slavný Louis Armstrong, Ronnie Scott, Acker Bilk, Chris Barber, Aki Takase, Cecil Taylor, Wynton Marsalis či B. B. King. 

 

Historie jazzového klubu začíná v roce 1958

Jako jeden z nejstarších klubů v Evropě spadá pod přední uměleckou agenturu Pragokoncert Bohemia, která zastupuje přes tisíc umělců všech žánrů a je nejstarší a největší svého druhu v Evropě.

 

The Guardian, prestižní britský deník Redutu opakovaně vybral k TOP 10 nejlepším jazzovým klubům v Evropě

Zážitek originální retro atmosféry, příjemného intimního prostředí a výjimečná hudební akustika každoročné láká osobnosti přední světové politiky, špičky mezinárodního obchodu a VIP celebrity z celého světa.

Skvělou akustiku klubu doplňuje koncertní piano Petrof. 

 

Využijte genius loci Reduty pro soukromou nebo firemní akci

Přijměte pozvání do klubu, který je vyhledávanou kulturní památkou a který si po celou svoji existenci udržuje jedinečný genius loci.

REZERVUJTE ZDE

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také