Co se děje
Článek

Kam na kulečník - zábava spojená s precizností a strategií

Kulečník je hra, kterou znají lidé po celém světě a která se hraje v mnoha barech a hernách. Hraje se na speciálním stole se šesti jamkami a koulemi, přičemž cílem je dostat koule do jamek pomocí tág. Kulečník je populární zábava pro skupiny přátel i jednotlivce a často se také hraje na soutěžích a turnajích a my víme, kam si můžete zajít zahrát.

Kulečník se stal oblíbeným sportem již v 19. století, kdy se hrál v exkluzivních klubech a salónech. Postupem času se hra rozšířila do všech vrstev společnosti a dnes se jedná o velmi populární zábavu. Kulečník má také své mistrovské soutěže a dokonce je i součástí World Games, což je největší mezinárodní multi-sportovní akce pro nesoutěžní sporty. 

Věděli jste, že první stůl na kulečník byl vyroben v roce 1800 a první mistrovství světa v kulečníku se konalo v roce 1873? Kulečník je také spojen s podniky a restauracemi. Mnoho lidí si rádo zahraje hru během večírku v hospodě nebo na firemním setkání.

Proč je kulečník tak oblíbený? Jedním z důvodů může být skutečnost, že je to hra, která se dá hrát s kýmkoli, bez ohledu na věk nebo pohlaví. Navíc je kulečník skvělým způsobem, jak trávit čas s přáteli a rodinou, být aktivní a zároveň si odpočinout od každodenního stresu. 

V Praze je mnoho podniků, které nabízejí kulečník jako součást zábavy. Jedním z nejlepších je Bowling Celnice, kde nedávno pořídili 11 profesionálních billiardových stolů. Další populární destinací pro kulečníkové nadšence je Café Louvre, kde se můžete při hraní hry bavit v historickém a elegantním prostředí. Billiard Club Řipská je výbornou volbou pro ty, kteří hledají podnik specializující se výhradně na kulečník. A určitě musíme zmínit Bowling & Billiard Dejvice. Tam si můžete zahrát na 2 stolech na pool 7ft kulečník a jeden stůl na karambol 7ft.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také