Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více OK
dolů
Zpět do katalogu
Restaurace U českých pánů
RESTAURACE
Praha 1
:*
:
:*
:*
:*
:
:*
:*
:*
:*
:*
:
:*
:*

Restaurace U českých pánů

Večery s programem

Restaurace U českých pánů nabízí možnost uspořádání slavnostních večeří s historickým, staropražským nebo folklórním programem.

Programy na objednávku:

PROGRAM HISTORICKÝ

Během večeře proběhne potyčka rytířů v plné zbroji na nože a krátké meče, dobu mezi chody zpestří tanečnice dobových tanců. K poslechu hraje středověká hudba. Ta má v repertoáru nejstarší písně a tance z doby minulé.

K interpretaci této hudby používá kapela jak klasické hudební nástroje (kontrabas, housle, klarinet, zobcové flétny), tak repliky historických nástrojů (renesanční dudy, chodské dudy, schalimo, drobné rytmické nástroje).

Hudebníci i obsluha vystupují ve stylizovaných historických kostýmech.

PROGRAM FOLKLÓRNÍ

Během večeře hraje a zpívá kapela v lidovém stylu (basa, housle, klarinet, dudy). Repertoár se skládá z ukázek hudebního folklóru Moravy, západních a jižních Čech. Mezi jednotlivými chody udržují muzikanti kontakt s hosty. Všichni účinkující vystupují v českých lidových krojích.

PROGRAM STAROPRAŽSKÝ

Repertoár kapely žižkovského typu se skládá z ukázek staropražských písniček, kupletů a operetek, které je možné rozšířit o české lidovky a naše i světové evergreeny. Soubor hraje ve stylových kostýmech. Vystoupení je možné oživit tanečním párem. Nástroje: basa, harmonika, housle.

Restaurace U českých pánů nabízí možnost uspořádání slavnostních večeří s historickým, staropražským nebo folklórním programem.

STŘEDOVĚKÁ ŽRANICE

Polévka: Staročeská bramboračka podávaná v chlebu

Hlavní jídlo:

Poslední večeře českých pánů - středověk

(pečená kuřata, vepřová žebra, uzené, brambory ve slupce s česnekovo-bylinkovou zakysankou, domácí bramborové placky, chléb, hořčice, čerstvý křen, kyselé okurky)

Poslední večeře českých pánů - staročeská

(vepřová pečeně, uzené, kachní stehno, opečená klobása, variace knedlíků a zelí ) Dezert: Domácí lívance s borůvkami a zakysanou smetanou

Podrobnosti

Samotné gotické prostory restaurace jsou zařízeny ve středověkém stylu a klimatizovány.

Vaříme pouze z kvalitních a čerstvých surovin. Ochutnat u nás můžete výbornou domácí kuchyni a vše spláchnout výborným točeným pivem Budvar - světlá dvanáctka, tmavá dvanáctka a nefiltrovaný Cvikl. Dále pak můžete vyzkoušet další pivní lahůdky jako šestnáctistupňový Budvar premier či pšeničný nefiltrovaný Primátor Weizenbier.

Kapacita restaurace je cca 100 míst, a to 75 míst v hlavní části a 25 místv salónku. Restaurace je přizpůsobena pro odbavování individuálních návštěvníků, skupin zahraničních turistů a pro pořádání slavnostních hostin, rautů, svateb i firemních večírků.

Vybavení a služby

Kapacita: 100 osob
Kouření: oddělené prostory pro nekuřáky
Vybavení/služby: klimatizace, pronájem salonku, wi-fi, polední menu
Možnosti platby: hotově, stravenkami, platební kartou, cizí měnou
Domluvíme se: česky, anglicky, německy, rusky

Kontakty

Restaurace U českých pánů

Restaurace U českých pánů
Školská 38
Praha 1

tel.: 222 232 183
restaurace@uceskychpanu.cz
www.uceskychpanu.cz


Zvětšit mapu
nahoru

banner