Články provozovny Usedlost Ladronka

X
Zpět

Kam v Praze na SVATOMARTINSKOU HUSIČKU?

Svatomartinská husa je snad nejoblíbenější podzimní gastronomický svátek v Čechách i na Moravě. Podívejte se, jaké menu si pro vás letos podniky připravily a najděte tip na podnik, kam na Svatomartinskou husu zajít.  
Článek

Tatarák a jeho příběh

Víte, odkud se vzal název “tatarák” neboli tatarský biftek”? Většina tento pokrm, který má své nadšence i zapřisáhlé odpůrce, spojuje s půvabnou pohádkou o divokých nájezdnících z kmene tatarů, kteří ukládali syrové maso pod sedla koní. Při jízdě se pak maso prosolilo potem zvířat i samotných i jezdců, následně okořenilo a zkonzumovalo. Pokud jste této historce věřili, zklameme vás.
Článek

Nejlepší místa pro firemní akce a teambuilding

Kde uspořádat firemní akci, teambuilding, konferenci nebo setkání se zákazníky? Tipy na zajímavá místa. Nechte si zaslat nabídku. Oslovte všechna místa najednou    
Článek

Se psem na oběd či kávu?

Chodíte se svým čtyřnohým parťákem do restaurace? A víte, jak se při takové návštěvě chovat?
Článek

Které restaurace mají výdejní okno a které vám dovezou jídlo až k vašim dveřím?

.
Článek

Už jste letos grilovali

K TEPLÝM SLUNEČNÍM DNŮM PATŘÍ TAKÉ GRILOVÁNÍ Griluje se na zahradách, terasách i miniaturních balkonech. S rostoucí venkovní teplotou se úměrně zvyšuje spotřeba masa připraveného na roštu. Vepřová či hovězí žebra se stávají nedostatkovým, podpultovým zbožím.
Článek

Usedlost Ladronka, místo mezi nebem a zemí

Rozhovor s Milošem Dubem, šéfkuchařem Usedlosti Ladronka.  Rondon, tetování, vážná tvář,  hlava plná nápadů a neutuchající energie. Takto na mě, na první pohled, působil Miloš Dub, šéfkuchař Usedlosti Ladronka. Během rozhovoru jsme probrali jeho začátky, proč není vojákem, i když to moc chtěl, i to, jak potkaval kolegy kuchaře převlékat se na chodbě, protože se báli, že tam straší.  
Článek

Čarodějnice na Ladronce 2019 - program pro celou rodinu i gastro pochutiny

Přijďte poslední dubnový den na Ladronku s dětmi prožít nezapomenutelné čarodějné odpoledne
Článek