Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

Valtické vinné trhy v květnu 2019

Novodobé Valtické vinné trhy jsou nejstarší celostátní soutěž vín v ČR s mezinárodní účastí, která navazuje na více než stopadesátiletou historii vinných trhů ve Valticích

Nejstarší celostátní soutěž vín v Česku

Každoročně se koná v nově zrekonstruované jízdárně Zámku Valtice a jeho přilehlých prostorách nejstarší soutěž vín v Česku. Najdete zde až 800 výstavních vzorků od zhruba 150 vinařů z České republiky, Slovenska a Rakouska. Hodnotili je profesionální degustátoři.

Trhy začínají v pátek dopoledne slavnostním zahájením (vstup na zvlášť placenou VIP vstupenku), během kterého se vyhlašují a předávají medaile, diplomy a poháry oceněným vinařům.

Valtické trhy

Odpoledne již španělská jízdárna otevírá své dveře veřejnosti a milovníci vín si tak mohou vychutnat obrovskou škálu vzorků. Rovněž se koná napínavá dražba tří vín, v minulosti oceněných titulem Šampion VVT. Výdělek je věnován na charitativní účely.

Sobotní program je již kompletně pro návštěvníky z řad veřejnosti a mimo jiné probíhá také pokus o překonání rekordu v řetězovém přiťuknutí medailovým vínem.

Po celou dobu akce je zajištěno občerstvení a doprovodný kulturní program s vystoupením cimbálových muzik a dalších kapel. Ke vstupence je možné dokoupit skleničku na degustaci, katalog vystavovaných vín a kupónky, které se následně vyměňují za vybrané vzorky.

Kdy a kde?

10.5. - 11.5.2019 - Zámek Valtice

Vstupné:

100 Kč

Sklenička 40 Kč

Oficiální web festivalu

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také