Co se děje
Článek

Kam v srpnu za gastronomií po celé České republice

5. 8. až 9. 8. Olomouc

Na exotickou i českou tradiční kuchyni se můžete těšit v rámci Garden Food Festivalu Olomouc 2020. Mimo jiné vás budou čekat i různorodá vína, piva a pochutiny. Festival se bude odehrávat v Rozáriu výstaviště Flora Olomouc.

8.8. Česká Skalice, Děčín, Trutnov

Na maloskalické tvrzi bude probíhat vinná degustace s doprovodným programem, hudbou a přednáškami o víně. Akce se uskuteční pod záštitou Českého svazu vinařů.

Street fest v Děčíně láká na skvělé jídlo, pití a hudbu. V rámci programu se můžete těšit na živou hudbu, pouliční vystoupení buskerů, street food market s regionálními pivovary, divadlo pro děti, živé Labe a jedinečný projekt Streetball Mania. Vstupné je v předprodeji za 60 Kč, na místě za 100 Kč.

A na street food vás láká i Trutnov, který takovou akci bude realizovat úplně poprvé. V rámci Street food piknik u vás čeká bohatý doprovodný program a vstupné na akci je zdarma.

9.8. Litvínov a Uherské Hradiště

Vydejte se na expedici za vínem do Českého středohoří. Projdete si jedny z nejstarších oblastí, ve kterých se u nás kdy pěstovala vinná réva. Vstupné je 1 390 Kč a jsou v něm zahrnuty ochutnávky.

Už jste někdy měli živé víno? Pokud byste si ho přáli ochutnat, pak si rezervujte řízenou ochutnávku 12 vzorků ve vinařství Medek za 550 Kč.

15. až 16.8. Kuks

Město Kuks láká na svůj Labužnický jarmark. Budou se nabízet labužnické speciality od místních i přespolních farmářů a výrobců. Vstup je zdarma.

16.8. Nymburk

Léto vínu přeje a v Nymburku proto lákají na vinný trh. V nabídce budou vína od českých, moravských i zahraničních vinařů. Součástí akce bude i drobné občerstvení v podobě domácích klobásek a dalších dobrot.

21. až 22.8. Pardubice

Stovky kvalitních vín budete moci ochutnat také na 23. Pardubickém festivalu vín. Výstava probíhá na zámku a součástí festivalu je i Vinařská noc v historickém centru.

22.8. Karlovy Vary, Chodová Planá, Choltice a další

Karlovarský festival vína 2020 je dalším místem, které si vinař může zvolit za osvěžující výletní místo. Vstup na akce odpovídá zakoupení degustační skleničky za 100 Kč.

Pokud spíše než vínu holdujete pivu, pak si nenechejte ujít Slavnosti pivovaru Chodovar. Ty nabízí všechno, co si od slavností můžete přát. Pivo, jídlo a muziku. Vstupné v předprodeji stojí 150 Kč.

Další pivní akce se bude odehrávat na zámku v Cholticích. Choltické pivní slavnosti 2020 pro vás připravují ochutnávku pivních speciálů, které budou doplněny o bohaté občerstvení. Nebudou chybět ani ochutnávky vítězných Regionálních potravin za rok 2020.

Makové slavnosti na zámku Ploskovice jsou zase určeny pro všechny, kterým chutná mák. Na slavnostech čekejte mák ve všech podobách, slané a sladké delikatesy, dokonce zde najdete i makovou kosmetiku a další makové produkty.

Nebanický Gulášo-Fest se ponese v duchu soubojového vaření kotlíkového guláše, kterého se zúčastní jako profesionálové tak amatéři.

26. až 30. 8. Ostrava

Letos se v Ostravě bude konat již 4. ročník Garden Food Festivalu. Můžete přijít objevovat chutě domácí i cizokrajné. Na festivalu na vás budou čekat speciality farmářské, destilované, vinné i pivní.

29.8. Sokolov, Velké Popovice

Pivní slavnosti pivovaru Permon budou plné piva, dobrého jídla a kvalitního programu. Letošní ročník bude spojený s vepřovými hody, takže se můžete těšit i na množství zabijačkových specialit.

V Havlíčkově Brodě a Velkých Popovicích proběhne v tentýž den gurmánská akce zaměřená na street food. Street Food ve Velkých Popovicích i Street Food Fest v Havlíčkově Brodě pro vás budou mít to nejlepší z takzvaných jídel ulice a k tomu doprovodný program.

Ať už vyrazíte za jídlem kamkoliv, přejeme vám nezapomenutelné gastronomické zážitky.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také