Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

Únorové gastroakce napříč Českou republikou

Pokud jste již přesyceni různými výlety na hrady, zámky či do zoologických zahrad, co takhle spojit příjemné s užitečným a navštívit místo, kde jste ještě nebyli a zároveň se dobře najíst? Měsíc únor srší hlavně masopustními zábavami, objevit se dají ale i jiné zajímavé gastronomické akce. Zde vám přinášíme tipy, za kterými rozhodně stojí vyrazit během tohoto měsíce. 

Jihomoravský kraj

Zvěřinové hody na Bukovanském mlýně

Pokud nedokážete odolat zvěřině, jsou zvěřinové hody na Bukovanském mlýně jako stvořené pro vás. Tato již tradiční akce se koná 13.–16. února. Ochutnat můžete různé zvěřinové speciality a v sobotu a v neděli bude k dispozici dokonce sklepmistr, který doporučí vhodná vína k vybranému jídlu. Vstupné je zdarma.

Putování po dobšických sklepích

Již zmíněné víno nepochybně patří k Jižní Moravě. Proto se můžete 15. února zúčastnit akce nazvané Putování po dobšických sklepích . K degustaci bude více než 60 vzorků vín členů Spolku dobšických vinařů. Akce začíná v 10:00 a končí v 18:00. Od 20:00 pak začíná masopustní zábava v dobšické sokolovně.

Zlínský kraj

Masopust v Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v přírodě

Oblíbené Dřevěné městečko vám 15. února od 9:00 do 16:00 nabídne tradiční masopustní zábavu . V rámci programu se uskuteční soutěže O nejlepší valašskou klobásku a O nejlepší valašskou tlačenku. Také se můžete těšit na dechovou hudbu Galička a další hudební i taneční doprovod.

Plzeňský kraj

Čokoládový festival

Jestliže jste spíše ze západu České republiky a nemáte chuť cestovat nikterak daleko, potěšit vás může Čokoládový festival v Plzni , který se koná od pátku 7. do neděle 9. února v Olympii Plzeň. V rámci programu budou různé workshopy, degustace a v neposlední řadě také výstava historie čokolády. Vstupné je zdarma.

Depo Street Food Market

Pokud je pro vás více lákavá vyhlídka stánkařských specialit, navštívit můžete Depo Street Food Market , který se koná 15. února v Plzni. Vařit se budou pouliční speciality z celého světa, zažít zde tedy můžete i nějakou tu exotiku.

Vysočina

Čokoládový festival

Také na Vysočině bude k dostání Čokoládový festival v Havlíčkově Brodě . Ten se bude konat od 28. února do 1. března. Program je stejný jako v Plzni. Vstupné bude 60,- Kč.

Královéhradecký kraj

Večeře zážitků s výhledem na hřebeny Krkonoš

Zajímavou a zároveň romantickou zkušeností se pro vás může stát návštěva Špindlerova mlýna. Horská restaurace nabízí zážitkovou večeři , na kterou se svezete speciální sněžnou rolbou. Podávat se bude 4chodové menu a k dispozici je kromě Valentýnského termínu 14.2., také 20.2., 29.2. a 5.3.

Našli jste chybu v článku? Napište nám na info@prazskejrej.cz. Odměníme se vám.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také