Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

Srpnové gastronomické akce v Praze

Středa 12. 8.

Svátek má Klára a s ní i vinice Klára u botanické zahrady. Přijďte jejich svátek oslavit místním oblíbeným vínem a přímo na vinici formou pikniku.

Příznivci francouzského vína mohou vyzkoušet akci Le Petit Apéro: French wine & tapas v Manifestu na Florenci. Ke každé zakoupené lahvi zde nabízí drobné tapas zdarma.

Pátek a sobota 14.-15.8.

Nevinně o víně. Předzvěstí podzimních vinných akcí je Vínofest, který se koná v Praze v Riegrových sadech. Nechte se vézt kaleidoskopem známých či méně známých, i přesto skvělých značek vín, včetně prosecca. Máte možnost ochutnat průřez z vinic z Čech, Moravy a Evropy. V pátek 14. srpna 2020 startuje od 15:00 do 22:00
sobota 15. srpna 2020 start od 12:00 do 22:00. Vstup je volný, degustační sklenička bude k zakoupení u vstupu za 100 Kč.

Čtvrtek 13. 8. až neděle 16. 8.

Seafood festival bude probíhat v Manifesto Marketu pro všechny ty, co milují dary moře. Nebo by chtěli vyzkoušet. Bude možné ochutnat havajské Poké, mexické Ceviche, či chorvatský tatarák z lososa.

Sobota 15. 8.

Další akce plná ryb a mořské vůně se uskuteční v rámci Středomoří na Náplavce . Ochutnejte čerstvé ryby, ústřice, mořské plody i sýry, olivy a další speciality z jižní Evropy.

Sobota 15. 8. až neděle 16. 8.

Úplně jiný zážitek nabídne Čajomír-fest. Akce je určená pro profíky, laiky i nadšence do čajů. Festival bude plný ochutnávek, workshopů a nebude chybět ani prodej.

Středa 26. 8.

V pěší zóně na Andělu se bude konat Fresh & Deli Market . Čeká vás indonéská, thajská, východoevropská, veganská a mexická kuchyně. Budete moci zakoupit i gurmánské speciality z dalších zemí.

Sobota 29. 8.

Asijská kuchyně neztrácí na své popularitě, a proto se můžete těšit na Asia food fest na Smíchovské náplavce . Budou k dispozici všechny oblíbené i méně známé pokrmy z Číny, Vietnamu, Thajska a Indie.

Neděle 30. 8.

Jak oficiálně ukončit prázdniny než pořádnou porcí osvěžující zmrzliny? Pokud tento mražený výrobek máte rádi, tak rozhodně nevynechejte Prague Ice Cream Festival™ 2020 . Na festival zamíří místní i světoví výrobci a jako na každém festivalu, ani zde nebude chybět doprovodný program.

A pokud zmrzlině neholdujete a chcete nějak kulinářsky ukončit prázdniny, pak zamiřte na Food piknik na Ladronce. K dispozici bude mnoho stánků s farmářským i street občerstvením, a hlavně předpřipravené piknikové koše za speciální cenu.

Přejeme, ať je váš srpen nabitý chuťovými zážitky, na které budete rádi vzpomínat.

Již proběhlo

 

Sobota 8. 8.

V rámci Prague Pride bude probíhat promítání filmu Parade a souběžně s tím bude připraven koblihový pop-up stánek firmy Kobliha. Přijďte si osladit život dobrou koblihou, skvělou kávou.

redaktrorka Milada

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také