Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

Rodinná dovolená na 6 způsobů aneb kam na letní dovolenou v Česku s dětmi?

Nemusíte cestovat na druhý konec světa, abyste prožili rodinnou dovolenou snů - i u nás můžete prožít dny volna, na které jen tak nezapomenete

Objevovat krásy vlasti a poznávat zajímavá místa v ČR je in v každé době, byť to může znít jako klišé. Procestovat svět a neznat svůj rodný kraj je špatnou vizitkou rodičů. Nenechte v tom svoje děti plavat. Poznávejte společně Českou republiku na letní dovolené nebo na prázdninových výletech. Udělejte si letošní prázdniny s dětmi doma. Máme pro vás 6 tipů na zajímavá místa u nás, která jsou ideální pro rodiny s dětmi.

1. Nejlevnější dovolená? Retro dovolená pod stanem!

Nejobyčejnější, nejlevnější, a přesto plná zážitků. Takové bývaly dříve rodinné dovolené pod stanem. A přesně takové můžete prožít i dnes. Nepotřebujete k tomu žádné extra vybavení. Vystačíte si s tím, co vám nabízí příroda. Jedno velké obrovské hřiště plné atrakcí, do kterého se neplatí vstupné, najdete v lese i na louce. Všude kolem sebe. Stačí se jen porozhlédnout a náměty na trávení volného času s dětmi v přírodě začnete sypat z rukávu. I koupání můžete mít zadarmo. Brodili jste se někdy v potoce? Koupali jste se pod splavem? Stavěli hráze z kamenů? Chytali pstruhy do ruky? Zkuste to se svými dětmi. Z téhle zábavy budou zaručeně nadšené. Stejně tak jako z dobrodružného poznávání života v lese. Tipy, kam vyrazit najdete ZDE.

Stanování v kempu

2. Dovolená s aquaparkem pro vodomilky

Na opačném pólu poklidných dovolených na samotě u lesa stojí letní dovolené strávené uprostřed obrovských aquaparků. Když se vám nebude chtít, nemusíte celou dovolenou vytáhnout z areálu paty. Od rána do večera budete sjíždět tobogány, skákat, potápět se, relaxovat a užívat si dobrého jídla a pití. V těchto střediscích bývá i pestrá nabídka dalších služeb, které vám pomohou k odreagování. Nechte se namasírovat, dopřejte si bylinnou lázeň, odpočiňte si v sauně. Děti se mezitím zabaví v dětském koutku, kde se o ně postarají zkušení animátoři.

Aquapark

3. Zábavní parky pro děti

Family parky, obrovské herny a dětská hřiště, sportovně zážitkové areály. To všechno se vám nabízí, když hledáte pro děti zajímavý program a prostředí, ve kterém se opravdu vyřádí. Většina těchto zařízení je koncipována tak, aby měly o zábavu postaráno jak malé, tak velké děti. Podniky se předhánějí nejen v atraktivním programu pro děti, ale také v nabídce kvalitního zázemí pro malá miminka. Cílem je, aby ze zábavních parků odcházela spokojená celá rodina. Tipy, kam vyrazit najdete ZDE.

BrnoiPark

4. Škola hrou aneb naučné a vědecké parky

Děti jsou od přírody zvídavé, láká je poznávat svět kolem sebe. Nejvíc se naučí nenásilnou a hravou formou. Využijte toho a zajděte s nimi do některého z naučných parků, které se v Česku začínají objevovat stále častěji. Ve velkých městech najdete vědecké parky, kde se děti naučí chápat svět, který je obklopuje, v souvislostech. Můžete zavítat do vodních parků, v nichž si děti s vodou mohou nejen hrát, ale také vyzkoušet, co všechno vodní živel dokáže. Místo zoologických zahrad navštivte farmu zvířat nebo zookoutek, kde je dětem umožněn přímý kontakt s některými zvířátky.

Pro děti bude zážitek, když se svezou na koníkovi, nakrmí kozu, pohladí králíka, uslyší zabučet krávu. V minulosti patřil tenhle obrázek k běžným prázdninovým výjevům u dědy a babičky na vesnici. Děti pomáhaly prarodičům s krmením zvířat, sbíraly čerstvá vajíčka. Dnes už je malé hospodářství spíše rarita. Dnešní prarodiče žijí aktivněji než jejich předci. Užívají si život naplno i v pozdějším věku a na hlídání vnoučat jim nezbývá tolik času, kolik bývalo běžné dříve.

Zookoutek

5. Trampolínový ráj v JumpParku

Klasické sportovní areály vás nejspíš nepřesvědčí, že jsou tím správným místem, kde chcete strávit letošní dovolenou. Ale co takové jump parky? Slyšeli jste už o nich? Trampolínové parky se stávají fenoménem posledních pár let. Těší se větší a větší oblibě. Popište dětem obří areál se samými trampolínami, kde jsou trampolíny nejen na zemi, ale i na stěnách, a děti nebudou mluvit o ničem jiném. Jump parky jsou přesně tím místem, o kterém sní většina dětí i teenagerů. Odrážet se od stěn jako Spiderman, prožít celý den skákáním a metáním salt. Co víc si přát? Více ZDE.

JumpPark

6. Adrenalinové zážitky

Jste nejspokojenější, když se vám vyplaví adrenalin do krve? Zajděte si do některého z adrenalinových parků. V nabídce areálů, ve kterých není nouze o dobrodružství, narazíte na lanová centra v korunách stromů, obří trampolíny, jízdu na terénních čtyřkolkách i zdolávání horolezeckých stěn a obřích věží. Vše samozřejmě v bezpečném prostředí. Hledáte týmovou zábavu? Rozdělte se na dvě skupiny a zahrajte si paintball. Při bojové hře se ukáže, jak jste na tom s fyzičkou, psychickou odolností i taktickým myšlením.

Adrenalínový park

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také