Co se děje
Článek

Pražské gastro akce v týdnu 14. až 20. září

Čtvrtek 17. 9.

Open air party v centru Prahy, právě na ni láká akce Pinot Swings. Jedná se o festival vína (s důrazem na odrůdy Pinot) a hudby, který se odehraje na Senovážném náměstí. Vstupné je zdarma. Na akci budete nakupovat jídlo a pití za speciální žetony, které si budete moci rozměnit u pokladny. Večer bude prokládán swingovou hudbou i výukou tohoto tanečního stylu.

Zahradní grilování s neomezenou konzumací vás za 990 Kč čeká v restauraci Augustine restauraci. Za tuto cenu si budete moci užít předkrmů, masa a mořských dobrot přímo z grilu, příloh, domácí dezertů. Navíc vás čekají 2 hodiny neomezené konzumace piva, vína nebo nealkoholických nápojů za doprovodu jazzové hudby.

Dámskou jízdu na téma fit&wine si můžete užít v podniku Whiskey Restaurant, Bar & Museum. Ten nabízí na zmíněný večer gastronomický zážitek s volnou degustací italských vín. Součástí je i drobné pohoštění.

Pátek 18. 9.

Mezcal je mexický alkohol s historií sahající do 16. století. Pokud jej neznáte a chcete odhalit jeho tajemství, nebo ochutnat nové druhy, navštivte jeho degustaci v hotelu Maximilian. Za cenu 950 Kč se můžete těšit na 6 vzorků spárovaných s jídlem.

Pátek 18.9. až neděle 20.9.

Evolution festival, který je zaměřený pro všechny, kteří to vidí prostě jinak. Tím je myšleno rozvíjení osobnosti, zdravého životního stylu a udržitelného hospodářství se silným důrazem na BIO stravování. Festival proběhne na výstavišti Praha Holešovice. Jednodenní vstupné stojí 200 Kč, třídenní pak 550 Kč.

Sobota 19. 9.

Jestliže se chcete naučit, jak péct chleba doma, navštivte kurz trefně pojmenovaný Chleba peču doma. Projdete si školením, co vlastně na takový domácí chléb potřebujete a jeden si hned vyzkoušíte upéct. Vstupenku za 1 661 Kč na kurz zakoupíte zde a kapacita je omezena na 10 lidí.

Přejeme, ať je pro vás i tento týden ve znamení gastronomických zážitků a nových degustačních zkušeností.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také