Co se děje
Článek

Letní kina - kam vyrazit na dobrý film?

Máte rádi filmy a zároveň nechcete být při sledování zavření v temném klimatizovaném sále, když je venku hezky? Máte štěstí, je tady sezóna letních kin. A my vám řekneme, kam si zajít na svůj oblíbený film, ať už jste v Praze nebo kdekoliv jinde v Česku.

Letní kina vznikala v Československu už za první republiky. Největším pražským letním kinem bylo kino Benátky na ostrově Štvanice. Známá byla také kina v Přerově, o kterém tisk psal v roce 1929, nebo kino Stadion v Brně, do kterého jste mohli zajít ve 20. a 30. letech. 

Letní kina mají svoji atmosféru a jsou oblíbená mezi zamilovanými páry. Začátek promítání se může lišit podle doby setmění. Letní kina vznikají v různých amfiteátrech, parcích, na náměstích, v restauračních zařízení se zahrádkou či zahradou nebo kdekoliv, kde můžete natáhnout plátno a provoznit promítačku. Populární jsou také pojízdné kinematografy.

Kam do letňáku v Praze

Pivovar Spojovna, Praha 4

České filmy a české pivo jde skvěle dohromady. Spojte příjemné s ještě příjemnějším a nechte se pozvat do Pivovaru Spojovna. Začátek projekce je orientačně ve 20:30. Poprvé se promítačka rozjede na Den dětí 1. června a na své si přijdou děti i dospělí, protože prvním promítaným filmem bude pohádka Ať žijí duchové. Program najdete zde, vstupné je zdarma.

Gabriel Loci, Praha 5

Tenhle unikátní prostor má nejen atmosféru, ale také letní kino. Sezónu zahájil 12. června legendárním snímkem Pulp Fiction a bude se promítat každou středu, pátek a neděli. V srpnu se můžete těšit na Osobního strážce, Forresta Gumpa nebo na komedii Blbý a blbější.  A cestou se určitě stavte i na baru a dejte si něco dobrého. 

Autokino Ledárny, Praha 4

Máte nejraději spojení kina, dobrého jídla a navíc pohodlí vaše auta? Vítejte v prvním pražském drive-in gastrokině. Najdete ho v prostoru bývalých branických Ledáren. A slibuje, že nasytí jak vaše těla, tak i po filmu toužící duše.  

Kasárna Karlín, Praha 8

Každoročně se promítá také na nádvoří karlínských kasáren. Kapacita je až 250 osob, za nepřízně počasí se snižuje na 100, protože pak se venkovní kino stává kinem vnitřním a do budovy se vejde přecejen míň diváků. Filmy můžete sledovat z lehátek nebo fatboyů a samozřejmě i s drinkem v ruce, který zakoupíte v kavárně Bazén hned naproti plátna. Dorazit můžete i se svým vychovaným pejskem.

Meet Factory, Praha 5

Multikulturní prostor Meet Factory pořádá nespočet akcí, brány letos opět oztevře také Letní kino Zeď. To se v letošních projekcích zaměří na ženy s velkým Ž. Těšít se můžete vždy ve středu kolem 21:30 na filmy jako jsou Benedetta, Olga nebo Amélie z Montmartru.

Letní scéna u Keplera kina Dlabačov, Praha 6

Každý čtvrtek, pátek a sobotu až do 10. září se filmové plátno rozsvítí také U Keplera. A filmový výběr bude opravdu pestrý. Na své si přijdou fanoušci českých filmových novinek i kultovní klasik. Promítat se budou filmy od Tarantina, Kubricka, HitchcockaJarmusche nebo komedie Smoljaka a Svěráka. Organizátoři si navíc připravili židle i deky. Takže určitě se zastavte!

Sunset Cinema Prague, Arkády Pankrác, Praha 4

Nové letní kino vzniklo na střeše Arkád Pankrác a je to vážně pecka. Kromě filmů si totiž můžete užít také pohodlné posezení a parádní výhled. Kino najdete na parkovišti P4 nad prodejnou Datart.Veškeré info najdete zde.  

Klubovna, Praha 6

Na skvělé filmy si můžete také zajít do dejvické Klubovny. Ta pravidelně provozuje letní kino na své zahradě už od roku 2016. Vstupné je 80 Kč. Quo vadis, Aida?, Bardzo fajný - Piosenki o miłości nebo Bod varu - to je nabídka kina v Klubovně. 

Stará Vodárna, Nebušice

Plátno se rozsvítí i na zahradě Staré vodárny v Nebušicích. Vstupné je dobrovolné, zakoupit si ale můžete menší občerstvení v Ká-vo-dárně. Na co se můžete těšit? Třeba v pátek 3.června se budete moct zasmát u komedie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel

Letní kino Prahy 12, areál VOSA plus Park Povodňová

Milovníci filmů pod širým nebem si přijdou na své i na Praze 12 a to hned na dvou místech. V červenci se bude promítat v areálu VOSA, v srpnu pak v Parku Povodňová. K dispozici bude občerstvení k zakoupení, deky na sezení ale musíte mít vlastní.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také