Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

Koncerty roku 2020, které by neměly uniknout vaší pozornosti. 1. díl leden-červen

 

Máte rádi hudbu? Sníte o tom, že jednoho dne uvidíte naživo své oblíbence z rádia nebo internetu? Tak si ten sen letos splňte! Přinášíme minimální výběr z možností, které nabízí česká koncertní scéna na následující půlrok. Různé žánry a interpreti, vybrat si může každý. A co třeba se vydat na něco, co běžně neposloucháte? Rozšířit si hudební obzory? Každý nový a jedinečný zážitek v našem životě se přece počítá. A věřte tomu, že určitě bude stát za to!

Ceny vstupenek bohužel nezveřejňujeme, neb se často velmi liší dle vzdálenosti od pódia a prodávajících.

Únor

Gaia Mesiah

6. února, Praha, Lucerna Music Bar

Česká crossoverová pecka Gaia Mesiah vydá 5. února album Refresh in Golden Hive a to bude hned další den pokřtěno přímo v Lucerna Music Baru. Příležitost, jaká se neodmítá.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Kelly Family

15. února, Praha, O2 arena

Neskutečná skupina z 90. let Kelly Family přijede oslavit 25. výročí od vydání svého nejslavnějšího alba. Hity, které se nezapomínají a hudba, která neměla obdoby. Slibují, že bude velkolepá show.

Vstupenky můžete sehnat zde.

Dream Theater - 15. února, Praha, Tipsport arena

Virtuózní metalisté Dream Theater, kteří se vyznačují naprosto jiným pojetím „tvrdé” hudby. Rychlá tempa, nečekané hudební přechody, silný vokál a naprostá hudební špička. Představí zde svou poslední desku Distance Over Time a samozřejmě také to nejlepší z předchozích alb.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Beatfest: The Australian Pink Floyd Show

24. února, Praha Tipsport Arena

Jedná se oslavu narozenin rádia Beat, kterou tentokrát provází tributní „Pink Floyd” kapela. The Australian Pink Floyd je nejstarší a nejznámější kapela hrající hity Pink Floyd, která se objevuje i v celosvětových médiích. Zahrají všechny oblíbené pecky. Aby byl zážitek co největší, jako doprovod budou mít 10členný soubor z Adelaide.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Suzi Quatro, Praha, Lucerna

Dámská legenda rock and rollu stále jede! Nechte se nabít její energií a nadšením, která tato zpěvačka s „baskytarou proklatě nízko u pasu” přiváží na svém turné No control. Toto turné předchází březnovému vydání jejího dalšího alba. Suzi Quatro vystoupí 27. února také v Brně.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Březen

Horkýže Slíže

5. března, Praha, Lucerna Music Bar

Se svým tour Keď budeš na compe oslovují slovenští Horkýže Slíže moderní počítačovou generaci. Tedy snad nebudou sedět na počítači a přijdou se podívat. Nebo se běžte podívat místo nich. S vlastní technikou a světly speciálně pro toto turné je jisté, že počítačoví experti, kteří nedorazí, budou zklamáni. Pokud je nestihnete v Praze, máte šanci i jinde v ČR.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Tomáš Klus

11. března, Pardubice, Enteria arena

Nečekaná spolupráce Tomáše Kluse, Cílové skupiny a Janáčkovy filharmonie Ostrava! Neotřelá kombinace, která vás jistě dostane.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Avril Lavigne

23. března, Praha, Tipsport aréna

Kanadská hvězdná zpěvačka Avril Lavigne se po 12 letech konečně vrací. Přijíždí se svým aktuálním albem Head Above Water z loňského roku.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Lucie Bílá

25. března, Brno, Sono Centrum

Milovaná Lucie Bílá se vrací do Brna spolu s doprovodnou skupinou Petra Maláska. Kdo snad ještě neslyšel naživo jednu z našich nejlepších zpěvaček, neví, o co přichází. Mnohonásobná držitelka zlatého slavíka má neuvěřitelný hudební repertoár, tak ho neváhejte vyzkoušet.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Duben

Nazareth

20. dubna, Praha, Forum Karlín

Nadcházejícím turné, které naštěstí zahrnuje i Prahu, slaví skupina Nazareth 50 let působení! Alba vydaná během jejich zlaté éry patří ke klasikám hard-rocku. Jedinečná příležitost zažít legendu naživo, a dokonce při jubileu.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Květen

Europe a Whitesnake

19. května, Brno, DRFG Aréna

Největší hity ze své 40leté kariéry stejně jako skladby z jejich posledního alba Flesh & Blood vám přináší rockoví Whitesnake. Spolu s nimi vystoupí švédští Europe, kteří patří k jedněm z nejúspěšnějších evropských kapel vůbec.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Céline Dion

21. května, Praha, O2 arena

Snad nejproslulejší kanadská zpěvačka Céline Dion vystoupí během svého Courage World Tour i u nás. Prahu navštíví po celých 12 letech. Přijďte si poslechnout hvězdu, vždyť můžeme těžko říct, kdy k nám opět zavítá.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Eric Clapton

29. května, Praha, O2 arena

Neskutečný kytarista a zpěvák Eric Clapton v Praze letos zahájí své turné. Držitel několika cen Grammy a Řádu britského impéria se tento převážně bluesový showman do České republiky vrací po sedmi letech.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Korn

30. května, Praha, Tipsport arena

Američtí průkopníci nu-metalu (metalu kombinujícího i jiné hudební styly) Korn se vrací do Prahy. Přináší hodně temné nové album The Nothing, ve kterém se zpěvák J. Davis vyrovnává se smrtí manželky. Samozřejmě očekávejte i starší a proslulejší skladby.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Červen

System of a Down

16. června, Praha, O2 arena

Americko-arménská metalově laděná, ale přesto těžko škatulkovatelná skupina System of a Down vystoupí v původním složení po třech letech v České republice. Naprosto originální drsnější hudba, která se světově umisťuje velice vysoko svým dokonalým provedením. Jejich rozehřívací hosté budou brazilští Ego Kill Talent. Zbývá málo do vyprodání.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Guns N’ Roses

19. června, Praha, Letiště Letňany

Skvělí Guns N’ Roses vznikli už před 35 lety. To jim, ale nebere vítr z plachet, naopak rozjíždí další megaturné, při kterém se vrací k nám na Letňany.

Vstupenky můžete zakoupit zde .

Aerosmith

24. června, O2 arena

Naposledy hrála legendární skupina Aerosmith v Čechách před 10 lety. Konečně se vrací a přináší s sebou pocit jistoty, že show bude skvělá, mistrovská a nezapomenutelná. A je to další významná kapela, která slaví půl století existence!

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Lenny Kravitz

30. června, Praha, O2 arena

Zpěvák a multiinstrumentalista z Ameriky, Lenny Kravitz k nám přijíždí se svým turné Here to Love. Lenny Kravitz je umělec oceňovaný za své úžasné rockové pěvecké výkony. Nechte se přesvědčit také.

Vstupenky můžete zakoupit zde.

Snad vás náš výběr nalákal nebo i potěšil. Hlavně myslete na to, že ta nejlepší místa bývají velice často rychle vyprodaná, ale hlavní je, že se člověk zúčastní a uvidí tyto legendy naživo. To za to stojí i stát vzadu! Příjemnou zábavu!

Našli jste chybu v článku? Napište nám na info@prazskejrej.cz. Odměníme se vám.

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také