Nebo můžete zkusit
Co se děje
Článek

Pár rychlých tipů kam na lyže

Nevíte kam na hory? Přečtěte si pár tipů kam vyrazit

 

Co vám říkají Čenkovice? 

Nevyhrát v  jedné soutěži pobyt na prodloužený víkend do Čenkovic v Orlických horách, nevěděl bych jako Pražák, že existují. A přitom je to jedno z nejlepších zimních středisek na východ.

Bukovou horu obklopují střediska rovnou dvě.  A právě propojení jim dává ideální podmínky pro celodenní lyžování. Dopoledne na nové čtyřsedačce a sjezdovky na sluníčku. Po obědě druhá chladnější strana s ideální šířkou sjezdovek. Moje děti se zde naučily lyžovat a nejen to, poprvé si zde stouply i na snowboard, kterému doslova propadly. Tak na to pozor.

 

Tip, kam na jídlo při vaší cestě na východ

Až pojedete na východ Čech, zastavte se za Hradcem v americkém restaurantu BBQ Smokehouse, Vysoké Mýto. Pozor, podávájí i snídaně a to od 7:00 do 11:00. Atmosféra a milá obsluha vás přenese kamsi za Atlantik do Ameriky. Stojí to za to.

 

Kam na jarní prázdniny?

 

Kdy jste byli naposledy v  Harrachově?

Je to taková zimní oáza s atmosférou Alp, kterou místu dodávají skokanské můstky a místní architektura. V zimě zde oceníte okolní sjezdovky a běžkařskou magistrálu. 

Pokud se plánujete zdržet déle, zkuste výlet do Polska. Je to kousíček. A věřte, že sousedi umí mile překvapit. Osobně jsme navštívili městečko Szklarska Poręba. Až si budete objednávat jídlo, zbystřete. Mrkněte, co nosí na jiné stoly. Porce bývají opravdu štědré. Z jedné se najedí klidně dva. 

S nadsázkou o Harrachovu můžeme říci, že je kolébkou našeho nejoblíbenějšího zimního sportu, lyžování. Pan hrabě Jan Harrach v 19.století přiváží první lyže. V roce 1908  byl založen „Spolek zimních sportů“. Následně pak skokanské můstky, které Harrachov tolik proslavily, vznikly v roce 1920. 

Cesta zabere jen asi 1,5 hod z  Prahy, navíc velká část je po dálnici D10. Mezi ski areály zde najdete například Čertovu Horu, Zákoutí a Amálku. Běžky provětráte na nedaleké magistrále.

Kam na hory

Výlet za malým dobrodružstvím 

Najděte si a zdolejte Mumlavské vodopády na stejnojmenné řece. Překonávají více než desetimetrovou výšku. 

 

Na závěr zajímavý tip, kde se ubytovat v Harracově

Vyzkoušjete penzion Harrachovská Hacienda. Přečtěte si rozhovor s majitelkou Ivanou Válkovou.

Harrachovská Hacienda

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.