Co se děje
Článek

Jdete na vaši první únikovku? Přečtěte si všechny tipy, které se vám budou hodit

Jste ve světě únikových her naprostými nováčky? Pak je dost možné, že budete v některých situacích pokulhávat nebo nebudete dobře vědět co a jak. To je naprosto normální, a rozhodně kvůli tomu nebuďte ve špatném rozpoložení. Anebo máte druhou možnost. Přečíst si tento článek, kde ta největší úskalí únikových her jednoduše zjistíte!

Zjistěte si, jak je úniková hra hodnocená

Pochopitelně i ve světě únikových her budete denně narážet na lepší i na horší únikové hry. Proto je dobré se před přihlášením podívat na hodnocení těch, kteří si je už vyzkoušeli. Mezi nejlépe hodnocené únikové hry v Praze a okolí například patří Maphia či Doupě neřesti. U nich máte navíc tu velkou výhodu, že si vyberete z celé řady zajímavých motivů, jak může úniková hra vypadat a fungovat.

Zvolte správnou obtížnost

U únikových her není zavedené žádné jednotné bodování obtížnosti jako je barevná nebo číselná škála. Velice často se ale setkáte s tím, že sami tvůrci her uvádí jejich obtížnost. V mnoha případech tak najdete poznámky jako je „obtížná / středně obtížná“, a jim podobné. Podle toho rozhodně zvolte obtížnost na svoje první zkušenosti s únikovými hrami, popřípadě i podle toho, jestli jdete s dětmi nebo ne.

Oblečte se tak, aby se vám dobře pohybovalo

Ačkoliv jsou většinou únikové hry spíše otázkou brilantní mysli a řešení různých rébusů a hádanek, tak se standardně můžete potkat i s tím, že po vás bude vyžadována troška fyzické aktivity. Vyloženě fyzicky náročné únikové hry jsou nějak označeny, nebo popřípadě mají v popisu zmíněno, že jde o náročnou hru z pohledu kondice. 

Zcela běžně se ale stává, že potřebujete překonat jednoduché překážky, popřípadě manipulovat s předměty v trošku obtížnějších pozicích, než je tomu u klasických pohodlných míst. Rozhodně se ale není čeho bát, fyzicky je zvládne naprosto každý!

 

Chcete doplnit či opravit článek? Napište nám.
Čtěte také