Léto se rychle blíží a my vám přinášíme přehled food festivalů v Praze. Na co se tedy můžete těšit?

Asia Fest 2019

Největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest se uskuteční na Smíchovské náplavce. Asia Fest je festival pro všechny milovníky asijské kultury a kuchyně. Stovky chutí a vůní na jednom místě. Návštěvníci se mohou těšit na vybrané stánky kulinářského umění a bohatý kulturní program pro celou rodinu. Na pódiu uvidí nejen kulinářské umění, ale také dračí show, bojové sporty, tance i zpěv. Na akci budou probíhat také workshopy např. jak si vyrobit domácí závitky, nebo sushi. Celý program bude slavnostně zakončen ohnivou show.

Kdy a kde?

19.4. - 20.4.2019 od 10.00 hod - Rašínovo nábř. - náplavka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Asia Fest

Vegan Burger Festival 2019

Druhý roční festivalu Vegan Burger Fest před Cross Clubem nabídne opět rozmanitou nabídku veganských burgerů v podání stánkařů ze všch koutů republiky.

Kdy a kde?

21.4.2019 od 10.00 hod. - Cross Club, Plynární 23, Praha 7

Vstupné:

Dobrovolné

Oficiální web festivalu

Vegan Burger Festival

Středomoří na náplavce 2019

27. dubna se na Smíchovské náplavce objeví přehlídka populární středomořské kuchyně.

Ke středomoří neodmyslitelně patří ryby, ústřice, mořské plody, speciality z grilu, pizza ale také víno a prosecco. Návštěvníci budou mít na výběr z různorodých pokrmů z italské, francouzské, španělské, řecké nebo chorvatské kuchyně. Součástí festivalu budou také stánky s delikatesami, kde nebudou chybět olivy a olivové oleje, pesta, makronky nebo rolovaná zmrzlina. Doprovodný program, který dokreslí pohodovou středomořskou atmosféru bude probíhat během celého dne.

Kdy a kde?

27.4.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Středomoří na náplavce

Prosecco & Food Festival 2019

Prosecco & Food Festival 2019 zahájí festivalovou sezónu ve Žlutých lázních. Návštěvníci se mohou těšit na desítky druhů prosecca, šumivá vína a gastronomické speciality z celého světa – grilované mořské plody, pizza i italské šunky a sýry, dezerty, káva a různé druhy zmrzliny.

Kdy a Kde?

27.4. - 28.4.2019 od 12.00 hod. - Žluté Lázně, Podolské nábř. 3, Praha 4

Vstupné:

Viz. vstupné do areálu

Oficiální web festivalu

Prosecco

Veggie Náplavka: JOY

Další ročník prvomájové Veggie Náplavky nese podtitul Joy – radost. To proto, že si organizátoři akce přejí, ať ji v životě prožíváme nejen my lidé, ale také všechna zvířata. I tento rok čeká hosty výběr z veganské gastronomie a životního stylu na desítkách stánků, bohatý program věnovaný ochraně zvířat, zdravému životnímu stylu, ale i vegan sportu, tanci a hudbě. Na jednom místě se také můžete inspirovat od všech českých neziskovek a projektů k tomu, jak žít zdravě, a přitom ohledupně ke zvířatům i planetě.

Kdy a kde?

1.5.2019 od 10.00 hod. - Rašínovo nábř. - náplavka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Veggie náplavka:Joy

Color Food Festival

Oslavme spolu 5. narozeniny Color rádia tou nejlepší formou, tancem a vynikajícím jídlem ve všech možných barvách.
5. května ve Žlutých lázních se představí ty nejlepší z nejlepších na pražské streetfood scéně. Bude to pro vás zároveň velký problém, co si vůbec dát, co ochutnat jelikož všechno bude TOP. Je libo Balkánského grilu nebo steaky argentýnské. Co tak trošku napařovaných čínských taštiček nebo španělský tapas, domácí vyráběnou mozzarelu nebo libanonské meze. Samozřejmě že nebude chybět Seafood a jak jinak než - by Maare.

To vše podpoří Dj-ové Color rádia s živým vysíláním a pár skvělých živých kapel.

Kdy a kde?

5.5.2019 od 12.00 hod. - Žluté lázně, Praha 4, Podolské nábř.

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Tapas

Letní náplavka Street food 2019

Street food je esencí tradice a jednoduchosti v gastronomii. Pro návštěvníky bude i letos připravena pestrá nabídka pouličních specialit, nicméně prostor bude vyhrazen i letním pochutinám jako jsou zmrzliny, exotické ovoce, prosecco, osvěžující limonády a koktejly. Letní edici bude dominovat zejména lehká středomořská kuchyně, ryby, saláty, hummus, asijské pokrmy a saláty. Nebude nouze ani o grilovaná masa, mexické tacos, španělské tapas, gruzínské šašliky, či venezuelskou arepu. Letní street food doplní bohatý doprovodný program v duchu latinskoamerických rytmů.

Kdy a kde?

11.5.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Letní náplavka Food Fest

Festival Kaleidoskop 2019

Pojďte s námi objevit pestrý svět kolem nás. Zveme Vás na pátý ročník festivalu Kaleidoskop, kde zažijete barevný den plný chutí, vůní, hudby a tance. Zároveň se můžete těšit na workshopy, cestovatelské přednášky, výstavy a soutěže nejen pro děti. Na festivalu se také budou prezentovat neziskové organizace, které se věnují problematice integrace cizinců či určitým způsobem podporují různé kultury světa prostřednictvím vlastních projektů. Festival Kaleidoskop proběhne v sobotu 18. května v parku Na Pankráci.

Kdy a kde?

18.5.2019 od 12.00 hod. - Park na Pankráci, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Festival Kaleidoskop

Rumfest By Barlife 2019

Desítky rumových značek, rumové koktejly, karibská kuchyně a latinsko-americká hudba, to vše nabídne Rumfest by Barlife, který se opět uskuteční v areálu Žlutých lázní. Pro opravdové nadšence budou kromě četných degustací za speciální festivalové ceny připraveny také přednášky a soutěže. Součástí festivalu budou také vzdělávací workshopy a semináře o historii, výrobě, míchání rumu a aktuálních trendech tohoto nápoje. Rumfest organizuje Barlife, specializovaný dvouměsíčník zaměřený především na nápojovou gastronomii a mixologii. Tento odborný titul je pro čtenáře zdrojem vzdělání, inspirace a zábavy již od roku 2004.

Kdy a kde?

18.5.2019 od 13.00 hod. - Žluté lázně, Podolské nábř. 3, Praha 4

Vstupné:

250 Kč (předprodej)

300 Kč (v den konání)

Oficiální web festivalu

RumFest

Pivo & Burger Festival 2019

Festival určený především milovníkům svrchně kvašených piv a šťavnatých burgerů, který se snaží spojit zajímavá pouze svrchně kvašená piva z malých řemeslných pivovarů s mletým nejen hovězím masem v housce. Festival se uskuteční na Karlínském náměstí a přilehlém okolí v neděli 19. 5. 2019 od 11:00. Návštěvníci budou moci ochutnat burgery z několika karlínských restaurací a degustovat svrchně kvašená piva IPA, ALE či Stout. K poslechu a tanci zahraje živá hudba v podání kapel Švihadlo a Tygroo.

Kdy a kde?

19.5.2019 od 11.00 hod - Karlínské nám., Praha 8

Vstupné:

70 Kč

Oficiální web festivalu

Pivo a Burger Festival

Praha pije víno 2019

Již po šesté se uskuteční festival autentických vín Praha pije víno 2019. Proběhne 24. a 25. května.

Jde údajně o největší tuzemské setkání středoevropských vinařů, kteří se s vášní věnují tvorbě přírodních vín nepoznamenaných nežádoucími chemickými postřiky, aditivy a zbytečnými sklepními manipulacemi. Očekávána je účast více než šedesáti vinařství z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů. Hlavním tématem letošního ročníku budou vína vyráběná v kvevri, v tradičních gruzínských hliněných nádobách. I proto do Prahy zavítá skupina předních gruzínských vinařů, jejichž vína bude možno srovnat s moravskými moky připravenými stejným, starobylým způsobem.

Kdy a kde?

24.5.2019 (13.00 - 20.00 hod.) a 25.5.2019 (11.00 - 18.00 hod.) - Novoměstská radnice, Karlovo nám. 23, Praha 2

Vstupné:

590 - 1260 Kč

Oficiální web festivalu

Praha pije víno

Italian Food Festival 2019

Zveme Vás na druhý ročník festivalu, který se snaží spojit výborné italské produkty v Praze a produkty pocházející z Itálie. Festival se bude konat na Výstavišti Holešovice a jeho okolí od pátku 24. května do neděle 26. května 2019 od 11.00 do 22.00 hodin. Můžete ochutnat italské hamburgery, Pinsa Romana s těstovinami, Pizzu, nebude chybět pivo ani víno Těšit se můžete na živou kapelu.Festival je ZDARMA.

Kdy a kde?

24.5. - 26.5.2019 od 11.00 hod. - Výstaviště Holešovice, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Italiana Festival

Prague Ice Cream Festival 2019

5. ročník Prague Ice Cream festivalu, letos obohacený o pestrý doprovodný program. Kromě zmrzliny všech druhů se můžete těšit na nejrůznější hry, soutěže a workshopy. I letos bude možno hlasovat v soutěži o nejoblíbenějšího zmrzlináře festivalu, kromě toho bude vyhlášena i cena poroty o nejlepší zmrzlinu.

Kdy a kde?

2.6.2019 od 10.00 hod. - Výstaviště Holešovice, Praha 7

Vstupné:

80 - 700 Kč

Oficiální web festivalu

Prague Ice Cream Festival

Žžkovské pivobraní

Srdečně zveme na osmý ročník festivalu Žižkovské pivobraní 2019, které se uskuteční v pátek 7. června (od 14:00 do 21:00 hod.) a v sobotu 8. června (od 12:00 do 21:00 hod. v parku Parukářka.

Program:

Degustace piv 40 minipivovarů, soutěž o nejlepší pivovar, pivní stánek, mistrovství v otáčení pivních tácků, prolézačky, malování na obličej, skákací hrad.

Pátek 7. červen 2019

14:00 - Charlie Slavík Revue

16:30 - Tomtones

19:00 - Vintage Wine

Sobota 8. červen 2019

13:00 - Nouzový Východ

16:00 - Mrakoplaš

19:00 - P.R.D.I.

Kdy a kde?

7. - 8.6.2019 od 14.00 hod. - park Parukářka, Praha 3

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Žžkovské pivobraní

Festival ambasád Food & Culture 2019

Festival gastronomie a kultury zemí z celého světa porádaný farmářskými trhy na Kulaťáku nabídne na svém čtvrtém ročníku bohatou nabídku tradičních i exotických jídel a nápojů.

Kdy a kde?

8.6.2019 od 8.00 hod. - Vítězné nám., Praha 6

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Festival Ambasád Food & Culture

Slavnosti Cideru 2019

Čtvrtý ročník ciderového festivalu na Smíchovské náplavce.

Z původní myšlenky podpořit malé české výrobce cideru, cidru a sidry se stal oblíbený festival pro širokou veřejnost za účasti většiny domácích výrobců i zástupců ze zahraničí. I letos budou mít hosté možnost ochutnat více než 100 různých druhů ciderů od sladkých po polosuché.

Kdy a kde?

14.6. - 16.6.2019 - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Slavnosti Cideru

Festival Zažij Portugalsko

Přeneste se do Portugalska, země mořeplavců, slunce a vína. Do kuchyně, jejímž základem je mimo jiné olivový olej, ryby a maso. Čekají na vás delikatesy jako je francesinha, bacalhau, Caldo verde, Arroz de marisco, Cataplana, Cozido à Portuguesa, samozřejmě spousta ryb a pro ty, co rádi sladké například pasteis. Nesmíme zapomenout ani na Portské a další vína, kterými je tato země proslulá!

Těšit se můžete samozřejmě i na bohatý doprovodný program.

Kdy a kde?

19.6.2019 od 8.00 hod. - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Festival Zažij Portugalsko

Pražský Piknik 2019

Zveme vás na 3. ročník dvoudenního festivalu pouliční gastronomie na Střeleckém ostrově nabídne i letos hostům výběr food stánků, půjčovnu košíků a piknikového vybavení, workshopy, soutěže a hudební doprovod.

Kdy a kde?

13.7. - 14.7.2019 - Střelecký ostrov, Praha 1

Vstupné:

50 Kč - 10.00 - 18.00

100 Kč - 18.00 - 22.00

Děti a senioři - Zdarma

Oficiální web festivalu

Pražský Piknik

RAW Food Festival 2019

Svátek živé (raw) stravy - festival raw jídla, inspirativních přednášek a workshopů. Přijďte a pochutnejte si na blažených chutích a vůních stravy, která léčí svou přirozenou podstatou.

Vydejte se cestou k vitálnějšímu životu!

Kdy a kde?

3.8.2019 od 11.00 hod. - Cross Club, Plynární 23, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Raw Food Festival

Čajomír Fest 2019

Dvoudenní svátek čaje, který v Evropě nemá obdoby. Od svítání do soumraku bude Vyšehrad vonět čajem. Čeká vás bohatý program, řada zahraničních hostů, desítky druhů čaje, spousta skvělého jídla a pití, hudba a tanec.

Kdy a kde?

24. - 25.8.2019 od 12.00 hod. - Vyšehrad, Staré Purkrabství, Praha 2

Vstupné:

250 Kč v přeprodeji - Koupit

Čajomír Fest

Foodparade 2019

9. ročník food festivalu Foodparade se letos uskuteční poslední prázdninový víkend od 31. 8. do 1. 9. 2019.

Po celý den budou moci návštěvníci ochutnávat menu od několika desítek restaurací, bister, kaváren a pop-up podniků. Na festivalu Foodparade je vše servírované ve skle a porcelánu. Krom toho bude na místě velké množství sezení a piknikových zón s lehátky, kde si návštěvníci mohou zapůjčit deky na piknikování.

Kdy a kde?

31.8. - 1.9.2019 - Zámek Troja, U Trojského zámku 1, Praha 7

Vstupné:

Dospělý: 300 Kč (předprodej, cena zahrnuje konzumaci)

Děti: Zdarma

Dospělý: 100 Kč (na místě, nezahrnuje konzumaci)

Děti: Zdarma

Oficiální web festivalu

Foodparade

Vegefest 2019

9. ročník Vegefestu se uskuteční opět na konci září v Praze na Vyšehradě. Bude v podobném duchu jako ročník osmý – bez pokladen, se SPORKy, tříděním odpadu, workshopy a přednáškami o soběstačném a udržitelném životě, mnoha dobrotami a bohatým doprovodným programem pro celou rodinu.

Kdy a kde?

27.9. - 29.9.2019 - Vyšehrad - Staré purkrabství, V Pevnosti 161, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Vegefest

Již proběhlo:

ArabFest 2019

Další ročník Festivalu arabské kultury v Praze navazuje na tradici festivalu, jehož domovským městem je Plzěň. Letošním tématem je jídlo – jídlo jako hybatel společnosti, ekonomický a sociální faktor regionu Blízkého východu. Festival nabídne v rámci pražského programu například orientální trh, náhled pod pokličku arabské kuchyně, současnou svěží filmovou tvorbu či tance v orientálních rytmech. Zájemci se mohou těšit také na sklenku libanonského vína a zajímavé přednášky, kde téma jídla rozhodně nebude chybět.

Kdy a kde?

11.4. - 14.4.2019 - Praha - různá místa

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Arab Fest

Orientální Street food Market Praha

Oriental Street Food Market nabídne v sobotu 13. dubna v rámci Arabfestu zábavný celodenní program pro jednotlivce i celé rodiny. V prostorách holešovického Vnitroblocku zavítají hosté na orientální bázár, na kterém ochutnají tradiční pochutiny Blízkého východu. Během programu si budou moci vyslechout příběhy cestovatelů a kuchařů, naučí se, jak správně vyfotit jídlo na Instagram nebo jak si objednat arabsky v restauraci.

Kdy a kde?

13.4.2019 od 10.00 hod. - Vnitroblock, Tusarova 31, Praha 7

Vstupné:

Dobrovolné

Oficiální web festivalu

Street food Market

Street Food Festival 2019

Jarní Street Food Festival přivítá před Cross Clubem 14. dubna 50 stánkařů s originálními street foodovými specialitami.

Kdy a kde?

14.4.2019 od 10.00 hod. - Cross Club, Plynární 23, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Garden Food Festival 2019

Garden Food Festival po čtyřech ročnících na Moravě nabídne v pražské premiéře svou přehlídku gastroniomie. Na festivalu se představí zajímavé koncepty z Prahy i zbytku republiky, lokální farmářské výrobky, destiláty, tuzemská i světová vína či produkty z minipivovarů. V degustačním menu festivalu nebudou chybět ani hudební představení.

Kdy a kde?

4.4. - 6.4.2019 - Invalidovna, Praha 8

Vstupné:

100 Kč v předprodeji 150 Kč  - 1100 Kč na místě

Oficiální web festivalu

Garden Fest

Planet Fest 2019

Na pražské Náplavce bude 7. dubna čekat návštěvníky vedle velkého vegan marketu, také několik zón s workshopy, poradenstvím a také tržištěm a doprovodným programem v oblastech ekovýrobky a vychytávky, zero waste, Permakulturní a ekologické zemědělství, přírodní stavitelství, elektromobilita, zelená města a samozřejmostí bude velká Vegan zóna.

Kdy a kde?

7.4.2019 od 11.00 hod. - Rašínovo nábř. - náplavka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Planet Fest

Asia Food Fest 2019

6. dubna se na Smíchovské náplavce uskuteční 6. ročník festivalu exotických chutí a vůní Asia Food Fest.

Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost. Kromě populární polévky Phở a baget Bánh mì budou mít návštěvníci možnost ochutnat tradiční vietnamská žabí stehýnka, knedlíčky Dim sum, grilované krevety, pekingskou kachnu nebo poctivé indické Vindaloo. Kuchaři ve svých Wok pánvích připraví přímo na místě například Bún bò Nam Bô, Kung Pao, Pad Thai nebo Pad Kee Mao. V nabídce nebude rovněž chybět japonské pivo, pravá vietnamská káva a spoustu dalšího. Celý den bude provoněn vůní koriandru, zázvoru, chilli, galangy nebo kari. Asijskou atmosféru podpoří celodenní doprovodný program.

Kdy a kde?

6.4.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Asia Food Festival