Léto se rychle blíží a my vám přinášíme přehled food festivalů v Praze. Na co se tedy můžete těšit?

Čokoládový festival v Galerii Harfa

Přijďte si užít sladký víkend té nejlepší čokolády! Čeká vás:

- Vaření s čokoládou,
- čokoládový trh,
- taneční a hudební vystoupení,
- degustace,
- workshopy a soutěže

Kdy a kde?

18. - 20.10.2019 - Galerie Harfa, Českomoravská 15a, Praha 9

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

ČokoFest v Galerii Harfa 2019

Polívbkování 2019

Sedmý ročník oblíbeného Polívkování se uskuteční v sobotu 19. října 2019 na Smíchovské náplavce. Před pomalu přicházejícím chladem vás ochrání horké domácí i světové polévky všemožných druhů. Ať už máte v oblibě domácí bramboračku, kulajdu, dršťkovou či kuřecí polévku nebo si potrpíte spíše na ruský boršč, mexickou chipotle, vietnamskou phở, malajskou laksu, francouzskou bouillabaisseu, španělské cocido, marockou hariru, srbskou čorbu, indonéské soto ayam, maďarské hálászlé nebo japonský ramen na Polívkování si bez pochyby svého favorita najdete. A pokud patříte mezi strávníky, kteří se po sebesytější polévce potřebují ještě trochu dojíst, potěší vás pestrý výběr křupavých rohlíčků, kmínových houstiček, kváskového chleba a dalších druhů slaného i sladkého pečiva. Chutě už si můžete udělat také na teplý cider či mošt, svařené víno i českou točenou klasiku – pivo!

Kdy a kde?

19.10.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská Náplavka

Vstupné:

Základní: 50 Kč

Děti a ZTP: Zdarma

Oficiální web akce

Polívkování 2019

Vepřobraní

Pořádné vepřové hody pod otevřenou oblohou na vás i letos čekají koncem října na Smíchovské náplavce v rámci oblíbeného Vepřobraní. Přijďte si do sytosti užít české zabijačkové tradice a ochutnejte ten nejlepší výběr jitrnic, jelit, prejtů, tlačenek, prdelaček a ovarů. V nabídce budou i šťavnaté uzené klobásky, špeky či šunky. Na rožni se boudou točit selátka a k ochutnání budou lákat rozmanité zahraniční speciality z čuníků všech barev i velikostí. Vyzkoušejte paštiku z maďarské mangalice, italské prosciutto, španělský salchichon, iberskou šunku i chorvatský pršut. Chybět nebude ani vepřové koleno, trhaná vepřová pečeně, bůček, žebírka, škvarky, segedínský koláč nebo třeba porchetta a pelmeně. Stačí si vybrat co chcete jíst a nezapomínat na pití! K dispozici bude pivo hořké jako křen, horký cider i kořeněný svařák.

Kdy a kde?

26.10.2019 - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Základní: 50 Kč

Děti a ZTP: Zdarma

Oficiální web akce

Vepřiobraní

Zažij Ameriku - Halloween

“Projíst se Amerikou” křížem krážem a oslavit svátek mrtvých neboli Helloween, můžete 30. října na pěší zóně Anděl. Cesta Amerikou povede od šťavnatých burgerů, hot dogu, trhaného vepřového, přes BBQ žebírka, mexické tacos, empanadas, brazilské churrasco až po pikantní kuřecí křídla, poutine, arepas či anticuchos. A protože se blíží Halloween, nezapomeňte s sebou vzít děti, je pro ně připravena dílnička výroby masek, dlabání dýní nebo malování na obličej. Nebude chybět ani pravá americká country.

Kdy a kde?

30.10.2019 - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Zažij Ameriku - Halloween

Svatomartinské slavnosti a pečená husa na Náplavce 2019

Přijďte oslavit už podeváté mladá moravská a česká vína, která doplní vypečená husa a husí speciality. Čeští vinaři představí svá letošní svatomartinská mladá vína a říká se, že to bude opět povedený ročník. Na slavnostech také nemůže chybět živá muzika a všeobecně skvělá nálada.
Sejděme se tedy 9. 11. mezi 10 a 21 hodinou mezi železničním mostem a Vyšehradskou skálou.

Kdy a kde?

9.11.2019 od 11.00 hod. - Rašínovo nábř., Praha 1

Vstupné:

150 Kš

Oficiální web akce

Svatomartinské slavnosti na náplavce 2019

Sladký život na Andělu

Nechte si ve středu 13. listopadu na pěší zóně Anděl hýčkat své chuťové pohárky záplavou cukrovinek, dortů, sladkých pokrmů, nápojů a delikates. Je pro vás připraveno více jak 30 stánků s nepřeberným výběrem čokolád, barevných makronek, sicilských cannoli, belgických pralinek, amerických donuts či britských cookies. Dále nebudou chybět ani koláče, štrúdly, frgály a další české dobrůtky. Na své si přijdou milovníci tradičních cukrářských výrobků jako jsou větrníky, indiánky, nebo kremrole. Ochutnáte kávu od nejlepších pražíren, horký punč, svařené víno, pravý námořnický grog, horkou čokoládu, kakao nebo americké milkshakes. Barmani vám namíchají koktejly, které vás v chladném počasí zahřejí a zpříjemní i třeba sychravý den. V rámci doprovodného programu vystoupí zpěvačka se sladkým hlasem.

Kdy a kde?

13.11.2019 - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Sladký život

Již proběhlo:

Street Food Festival na Brumlovce

Ve středu 9. října se v čase od 11:00 do 15:00 na Náměstí Brumlovka uskuteční Street Food Festival.

Těšit se můžete například na mexické burrito, thajské pad thai, exotické ovoce, ryby a mořské plody, burgery, zmrzlinu, bubble waffle, makronky a spoustu dalšího.

Během poledne pro vás bude připraven hudební program

Kdy a kde?

9.10.2019 - náměstí Brumlovka, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Street Food na Brumlovce

Prague International Food Festival

Budete mít příležitost ochutnat průřez toho nejtypičtějšího z celé Evropy, amerického kontinentu a Asie. K tomu dostanete ochutnávku hudebních a tanečních vystoupení a samozřejmostí je bohaté vyžití pro děti.

Nechte si vyprávět příběh typický pro jednotlivé části světa. S úsměvem na tváři vstupte do areálu festivalu a buďte jen připraveni být součástí jedinečného zážitku. Pozorně se dívejte kolem sebe. Jednotlivé vlajky symbolizují daný kontinent a jednotlivé země. V jednu chvíli budete mít v ruce kousek pizzy v "Malé Itálii" a za okamžik si vychutnáte čerstvě usmažený bramborák nebo Thajské nudle Pad Thai. Malou procházkou na festivalu projdete letem světem za pár hodin a bude z čeho vybírat.

Centrem festivalu bude pódium, kde Vás osloví podmanivá hudba, jako je například mexické Mariachi, francouzský chanson, cimbálová hudba nebo taneční vystoupení v rytmu samby či třeba módní přehlídka.

Cooking Shows - ti nejlepší šéfkuchaři z daných restaurací Vám na pódiu představí své umění. Naučte se připravit to nejlepší sushi nebo házet pizzu, soutěžit, kdo sní rychleji hamburger. Animátor pobaví Vaše děti při dětské show.

Na festivalu se nikdo nenudí, protože nabízíme bohatý interaktivní program pro všechny věkové kategorie. Ochutnejte skvělé jídlo, vychutnejte si živou hudbu a užívejte si se svými dětmi nebo přáteli.

Kdy a kde?

11. - 13.10.2019 - Žluté lázně, Praha 4

Vstupné:

120 Kč

Oficiální web akce

International Food Festival

Velká Říjnová Degustace

Košt vín z rodinných malovinařství, ochutnávky piva z domácích mikropivovarů a degustace speciálních rumů a z nich připravených nápojů. Zkrátka zakončení sezony ve velkém stylu.

K degustaci hraje příjemná živá hudba a zážitek dotváří moderní gastronomie, která na náplavku neodmyslitelně patří. V průběhu dne budou probíhat zábavné formy degustace pivních speciálů, rumů či vína, je na co se těšit.

Degustujeme ze skla za 50 Kč. Přijďte i Vy ochutnat tento nevšední festival!

Kdy a kde?

12.10.2019 - Náplavka Rašínovo nábř., Praha 1

Vstupné:

50 Kč

Oficiální web akce

Velká řijnová degustace

Street Food Festival Kolín

Přijďte ochutnat moderní i nemoderní 😊 gastronomii a zažít, co je to street food. Těšit se můžete na mix chutí americké, mexické, asijské, české či středomořské kuchyně. K dobrému jídlu patří samozřejmě i skvělé víno, bublinky, pivo z menších pivovarů či domácí cider. K sladkému zase jen ta nejlepší výběrová káva. Na to všechno se můžete těšit 12.10.2019 na Karlově náměstí.

Kdy a kde?

12.10.2019 - Karlovo nám., Kolín

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Street Food Kolín 2019

Husobraní a Cider festival

Husí stehna, husí kaldoun, husí paštika, husí játra, pečená husa, konfitovaná husa, uzená husa, husí burger, husí roláda, lokše maštěné husím sádlem. Sbíhají se vám sliny? Tak to dorazte v sobotu 12. října na Smíchovskou náplavku. Hus a taky cideru si užijete do sytosti – koná se tu totiž už tradiční Husobraní a cider festival! Připravovat se bude na 1 000 vykrmených hus a čepovat více než 15 druhů řemeslného cideru. Konejšivou atmosféru vydatných podzimních večerů navíc doplní živá hudba. Tak se k nám přijďte trochu vykrmit!

Kdy a kde?

12.10.2019 - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

50 Kč (Děti do 12 let a ZTP zdarma)

Oficiální web akce

Husobraní a Cider Festival

Prague Coffee Festival 2019

Přijďte si společně s námi vychutnat již osmý ročník Prague Coffee Festivalu, který se uskuteční 12.-13. 10. 2019 v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích.

Stejně jako v uplynulých letech pro vás připravujeme bohatý festivalový program plný výborné kávy z nejrůznějších koutů světa včetně neomezené ochutnávky v ceně vstupného. Dále pro vás připravujeme prezentace vybraných pražíren a kaváren, cuppingy, workshopy či zajímavé přednášky.

Kdy a kde?

12.10. - 13.10.2019 - Holešovická Tržnice, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Prague Coffee Festival

Oktoberfest na Andělu

Zveme vás 2. a 3.10. na pěší zónu na Andělu, kde se bude konat již druhý ročník Oktoberfestu. Slavnosti mají původ v Německu a předcházela jim svatba korunního prince Ludvíka Bavorského s Terezou Sasko – Hildeburgskou. Oslava, která byla součástí svatby se pak začala opakovat každým rokem. Můžete se těšit na tradiční pšeničné svrchně kvašené bavorské pivo Paulaner a další pivní speciály. Ochutnáte grilované bílé klobásy, pečená kuřata, grilované sele, smetanový krém Obatzda, preclíky nebo kynuté knedlíky. V rámci doprovodného programu se můžete těšit na živou hudbu, foto koutek, či možnost vyzkoušet si bavorský kroj.

Kdy a kde?

2. - 3.10.2019 - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

OktoberFest na Andělu

Břevnovské posvícení 2019 - druhá největší pouť v Praze

26. Břevnovské posvícení se koná 3.- 6.10.2019

Čtvrtek 3. 10. 2019 (Břevnovské točení pro zdravotně postižené 14 - 16 hodin)
Pátek 4. 10. 2019 (Břevnovské posvícení pro veřejnost 14 - 22 hodin)
Sobota 5. 10. 2019 (Břevnovské posvícení pro veřejnost 10 - 22 hodin)
Neděle 6. 10. 2019 (Břevnovské posvícení pro veřejnost 10 - 22 hodin)

Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená hovězí a vepřová šunka, bramboráky, bramborové spirálky, palačinky, trdla a mnoho dalších chuťovek a specialit.

Nebudou také chybět stánky s pivem, medovinou, se sudovým vínem a burčákem.
Břevnovský pivovar bude předvádět středověké vaření piva.

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o čím dal oblíbenější staročeskou řemeslnou vesničku se stovkou stánků různých řemesel, dílniček pro děti a krčem pro hladové žaludky. Ve vesničce bude i spousty stánků, které budou řemesla předvádět a děti si je také budou moci vyzkoušet a něco si vyrobit.

Ve vesničce bude své řemeslo předvádět kejklíř.

Po celou dobu posvícení jsou přístupné prostory Břevnovského kláštera.
Program na pódiu před klášterem začíná v sobotu i v neděli po obědě a každý návštěvník si v programu najde to své.

Z pódia zazní hudba různých žánrů pro všechny věkové kategorie.

Vstupné do areálu posvícení se žádné neplatí, i když je možné, že někteří vystupující budou v duchu dávných tradic vybírat za svá vystoupení do klobouku. Ale jinak je program volně přístupný všem, kteří přijdou.

Akci pořádá Spolek břevnovských živnostníků z.s. s podporou Městské části Praha 6 a pod záštitou starosty městské části Praha 6 pana Ondřeje Koláře.
Akce probíhá také s podporou Břevnovského kláštera.

Kulturní program, staročeskou vesničku a trhovce připravuje spolek Břevnovských živnostníků a pouťové atrakce zajišťuje Karel Helfer a Bohumil Wertheim.

Ohňostroj zajišťuje firma Ohňostroje Krupička.

Kdy a kde?

3. - 6.10.2019 - Břevnovský klášter, Markétská 1, Praha 6

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Břevnovské posvícení

Food truck show

Smíchovská náplavka opět přivítá food trucky! Jedna z největších evropských přehlídek pojízdného občerstvení opět míří do Prahy. Zvědavé návštěvníky přivítá v sobotu 5. října. Už dnes se ale můžete začít těšit, protože bude z čeho vybírat! Speciálně upravené přívěsy, dodávky, tříkolky, rikši i kola přivezou vymazlené pouliční občerstvení z Česka, Evropy i zbytku světa. Čekat na vás bude pestrá nabídka specialit od klasik, jako jsou hamburgery, hot dogy či grilované sendviče, až po méně obvyklé pizzy, hranolky, pastrami, vietnamské bagety, thajskou kuchyni, mac&cheese či teplé preclíky. Ochuzeni samozřejmě nebudete ani o tu sladší část truckování – o vafle, koblížky, dortíky a kávu. Tak připravit, pozor, jedem!

Kdy a kde?

5.10.2019 - Smíchovská nýplavka, Praha 5

Vstupné:

50 Kč (Děti do 12 let a ZTP zdarma)

Oficiální web akce

Food Truck Show

Tradiční česká zabijačka ve Žlutých lázních

O víkendu 5. - 6. 10 proběhne tradiční česká pouť a zabijačka. Těšit se můžete i na hudební program, soutěže pro děti i dospělé a divadlo pro děti.

Kdy a kde?

5.- 6.10.2019 - Žluté lázně, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Zabíjačkové hody

Dog Food Fest

Zveme Vás na druhý ročník Dog Food Festu plný dobrůtek nejen pro Vás, ale i pro Vaše čtyřnohé kamarády!

Těšit se můžete na komorní akci pro celou rodinu, plnou zábavy a nejrůznějších soutěží, která bude probíhat v areálu Žlutých lázní. Dobré jídlo a pití rovněž nebude chybět.

V rámci food festivalu se uskuteční sbírka chovatelských potřeb pro psy v útulku.

Psí soutěž krásy:

14:00 – 14:30 přehlídka pro malá plemena (max 10kg)
14:40 – 15:00 přehlídka pro střední plemena (11 - 26kg)
15:20 – 15:40 přehlídka velkých plemen (27+ kg)
16:00 – 16:20 přehlídka nejošklivější pejska
16:40 – 17:00 "Pejskové mají talent"!

Má váš pejsek speciální talent, který byste rádi ukázaliostatním? Tak ho přihlašte ho do naší soutěže!

17:30 vyhlášení největších psích talentů a předání cen

Kdy a kde?

6.10.2019 - Žluté lázně, Praha 4

Vstupné:

Zdarma (dobrovolný příspěvek na útulky)

Oficiální web akce

Dog Fest 2019

Slovenské dny na Andělu

Přijďte a zažijte Slovensko v Praze, na Andělu na vás čeká prezentace Slovenských regionů od Tater k Dunaji, bohatý kulturní program, ochutnávky a prodej regionálních Slovenských specialit, soutěže o zajímavé ceny ...

Kdy a kde?

25.9.2019 - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Slovanské dny 2019

Vegefest 2019

9. ročník Vegefestu se uskuteční opět na konci září v Praze na Vyšehradě. Bude v podobném duchu jako ročník osmý – bez pokladen, se SPORKy, tříděním odpadu, workshopy a přednáškami o soběstačném a udržitelném životě, mnoha dobrotami a bohatým doprovodným programem pro celou rodinu.

Kdy a kde?

27.9. - 29.9.2019 - Vyšehrad - Staré purkrabství, V Pevnosti 161, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Vegefest

Pořádná porce zábavy 2019

Óčko a KFC vás zvou na další ročník Pořádné porce zábavy už 19. září! Po celý den se můžte těšit na nadupaný program plný hudby, nejrůznějších vystoupení a dobrého jídla. Na scéně nebudou chybět:

- Marpo
- Mandrage
- Renne Dang
- Cann
- Adam Mišík

Trocha akce se zase odehraje na U-ramp show, kde se budou prohánět BMXka, skejty nebo freestyle koloběžky. A jestli budete chtít nějakou akci zažít na vlastní kůži, tak pro vás máme připravený Wipeout zametač, obří řetízkový kolotoč nebo slackline.

Jako památku na tenhle super den si můžete vyrobit a potisknout vlastní tašku, nebo vzít kámoše do fotokoutku, kde se fantazii meze nekladou. Přes den nezapomeňte mrknout na produněnou bubenickou show a večer rozzáříme oblohu barevným ohňostrojem.

- Wipeout zametač
- U-ramp show - BMX, skate, freestyle koloběžky
- Obří řetízkový kolotoč
- Fotokoutek
- Výroba a potisk vaků a tašek
- Bubenická show
- Slackline
- Závěrečný ohňostroj
- Chill out zóna

Celý den bude připravené občerstvení od KFC zdarma a kdo bude chtít, může se zastavit a vychutnat si kávu od Starbucks týmu, třeba při relaxu v naší chill out zóně.

Kdy a kde?

19.9.2019 - Riegrovy sady, Praha-Vinohrady

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Den plný dobrot 2019

Středomoří na Náplavce

Hned několik oblíbených středozemních destinací na jednom místě si můžete vychutnat na food festivalu Středomoří na náplavce, a to už v sobotu 21. září. V pohodové atmosféře typické pro jižní Evropu vám čerstvé ryby, ústřice i mořské plody budou zvlášť chutnat. Užijete si ale i bohatou nabídku dalších středomořských specialit – třeba sýrů, uzenin, oliv, olivových olejů, vín i sladkostí. Přijďte si s námi připomenout, jak chutnala vaše dovolená.

Kdy a kde?

21.9.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka

Vstupné:

Základní: 50 Kč

Děti a ZTP: Zdarma

Oficiální web akce

Středomoří na Náplavce

Ochutnej Vietnam 2019

Letos již pošesté a celý víkend! = Ochutnej Vietnam 2019 💚

Street food festival vietnamských dobrot a nabitého kulturního programu je konečně po roce zpět! Ochutnej Vietnam se ukáže opět v novém a modernějším kabátku, s exotickými i tradičními specialitami, živou hudbou, interaktivním programem a odpočinkovými místy obklopené neprostupnou zelení.

Kdy a kde?

14.9. - 15.9.2019 - Holešovická Tržnice

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Ochutnej Vietnam 2019

Prosecco & Food Festival

Vámi oblíbenou party pod širým nebem chystáme o víkendu 14. a 15. září 2019, kdy pokračujeme v letní oslavě a festivalové sezóně ve Žlutých lázních, v Praze Podolí. Znovu se můžete těšit na desítky druhů prosecca, šumivých vín a street food kulinářských specialit, jako jsou například grilované mořské plody, pizza i italské šunky, sýry a mnoho dalších moderních a překvapivých gurmánských nápadů a nových trendů. Pro děti je pak připraven nejen zábavný program, ale také moderní a klasické provedení dezertů a různé druhy točené nebo rollované zmrzliny.

Kdy a kde?

14.9. - 15.9.2019 - Žluté Lázně, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Prosseco Žluté Lázně

Ohrada Food Festival 2019

Pátý ročník našeho Ohrada Food Festivalu opět pouze s vybranými partnery, za jejichž kvalitu jídel a nápojů dáme obě ruce do ohně. Detaily upřesníme, nicméně bude spousta jídla, pití, hudba, zábava pro děti a rodinná atmosféra.

Kdy a kde?

14.9.2019 - Ohradní nám. 2, Praha 5 (Kastrol)

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Ohrada Food Fest 2019

Street Food Festival - Holešovice - podzim 2019

Září je skvělej měsíc, kdy se všichni vracíme po tom letním putování a chcem se potkat, povyprávět a výborně se u toho najíst. Září je taky měsíc, kdy už šestou sezonu pořádáme velký podzimní Street Food Festival u klubu Cross, abychom se s vámi pěkně rozloučili a natěšili zase na jaro!

Budou novinky, budou stálice, zapálení amatéři i ostřílení profíci, hudba, doprovodnej program, kino a spousta chillu na place.

Kdy a kde?

15.9.2019 - Cross Cliub, Plynární, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Food festival Cross

PRO DĚTI ŠPEKÁČEK A LIMO ZDARMA

Co se bude dít?
- Jarmark belgických speciálů za 1/3 ceny zůstává. PŘIDÁME nová piva, která v nabídce ještě nebyla. Přijďte všichni pivní nadšenci doplnit své archivy.

- PRVNÍ ŠKOLNÍ pivo je akce, která vám i vašim dětem zpříjemní start nového školního roku.

Pro DĚTI je připraven špekáček a domácí limonáda ZDARMA.
(po jednom pro každé dítě)

Pro vás bude nachystáno 12 piv na čepu
Pivní SOUTĚŽE
Pivní PŘEKVAPENÍ (narazíme opravdovou lahůdku)
Burgery, hot-dogy, špekáčky, skvělou atmosféru a možná přijde i kouzelník. 😂

Pivní jarmark v PERMANENT BEER FESTU je jedinečná akce, kde bude k dispozici široký výběr belgických speciálů za 1/3 prodejní ceny. Jedná se o zboží s výraznou slevou a ukončeným datem doporučené minimální trvanlivosti. Dle minulé návštěvnosti soudíme, že bude o piva velký zájem, proto jich přivezeme co nejvíce.

U belgických speciálů, které jsou dokvašované lahvi je delší zrání jen ku prospěchu.

Můžete se těšit na pivní styly jako: Trapistický Ale, Belgická IPA, Wit Bier (Belgická Pšenice), Tripel, Golden Ale, Saison, Kriek (Ovocná kyselá piva), Lambic (Kyselá piva) a spoustu dalších...

Kdy a kde?

10.9.2019 - Permanent Beer Fest, Kolbenova 34, Praha 9

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Pivní jarmark

Zažij Indii

Přeneste se s námi do Indie, země tisící barev, vůní a chutí. Nahlédněte do tajemství indické kuchyně, ochutnejte výběrová jídla z různých koutů Indie: jemné Pálak Panír nebo Šáhi Panír, vyváženě pálivé Kuřecí Tikka Masala, pikantní pokrmy Tandoori, a další gurmánské speciality. Dejte si pravý indický čaj nejvyšší kvality, nebo vynikající kávu z indických plantáží. Bude Vám také nabídnut velký výběr prvotřídních indických potravin.

Můžete si vyzkoušet, jak se obléká sárí a turban, nebo nechat si namalovat bindi na čelo či mehndi henou na ruku. Zkuste přípravky ajurvedy od certifikovaných výrobců. Na festivalu bude zastoupen i wellness včetně poradenství - jóga. Nenechte si ujít svérázný a okouzlující indický tanec, tradiční indickou zábavu, můžete zakoupit indickou modu, designové interiérové dekorace či nábytek z mahagonu a dalších vzácných materiálů.

Kdy a kde?

11.9.2019 - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Zažij Indii

BurgerFest 2019

7. a 8. září si vyznačte do diáře červeným vykřičníkem❗️, protože o tuhle nejvypečenější akci roku rozhodně nesmíte přijít‼️

Těšte se na MEGA vytuněný burgery, nálož skvělý muziky, zahraniční hosty, nové české i zahraniční restaurace a soutěže o fakt hustý ceny… To vše a mnohem víc vás čeká na Jack Daniel's presents Burgerfest 2019.

Kdy a kde?

7. - 8.9.2019 - Výstaviště Holešovice, Praha 7

Vstupné:

100 - 150 Kč

Oficiální web akce

BurgerFest 2019

Street food festival v Hostivaři

Městská část Praha 15 připravila odpoledne plné kulturních a kulinářských zážitků pro celou rodinu.

Program:

14.15 – zahraje kapela Martin Hrubý a Bůhví,
15.15 – se můžete těšit na pohádku Divadélka Frydolín,
16.30 – vystoupení kapely Patrola Šlapeto, dále staročeský ruční kolotoč, vystoupení taneční skupiny InDance a mnoho dalšího.

Kdy a kde?

7.9.2019 od 14.00 hod. - Kozinovo nám., Praha 15

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Streetfood v Hostivaři

MINI mariňácký burger festival

Přijďte si užít šťavnaté burgery v tradičních i velmi netradiční podobě. Co byste řekli na burger s kokosem? K zapůjčení budou připraveny GRILY I SUROVINY, můžete si tak užít samostatné grilování s přáteli.

SESTAV si svůj hamburger, aneb sami si vyberte, co vám do hamburgeru naskládáme

V sobotu bude po celý den hrát DJ.

Akce se koná za každého počasí, v případě deště vás rádi pohostíme uvnitř našeho bistra.

Hamburgerové menu:
1. Hovězí burger z Amasa
2. Burger s trhaným vepřovým masem
3. Kuřecí burger s kokosem
4. Chilli burger nebo burger s papričkou chipotle
5. Vege burger

Kdy a kde?

7.9. - 8.9.2019 - Rosmarina Bistro - Vltavanů, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Mini Burger Fest

Brandýský Food Festival No. 2

Brandýský festival jídla no.2 má za úkol posunout vysokou laťku z prvního ročníku. Tento rok bude větší, ještě větší. Kromě produktů od místních gastropodniků se představí i spousta dalších expertů z celé ČR. Chystáme amatérskou zónu, kde každému zájemci pomůžeme stát se na celý den restauratérem. Celý festival bude ECO, bez plastu. Chystáme vlastní nápojové kelímky. Čeká nás velmi bohatý kulturní program, gastro show, škola vaření pro malé i velké, zážitková gastronomie, dětské atrakce a samozřejmě vodní skluzavka (ještě delší a bude se jezdit z kopce).

Kdy a kde?

7.9.2019 od 11.00 hod. - Masarykovo nám., Brandýs n. L.

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Brandýský Food Festival

Řízkobraní na Tyláku

Přijďte ochutnat ty nejklasičtější české pochoutky! Podávat se budou řízky a řízečky na všemožné způsoby, smažené i přírodní, k tomu bramborové salátky a dobré pivo! Těšíme se na Vás! Zastavte se, bude to stát za to!

Kdy a kde?

7.9.2019 od 10.00 hod. - Tylovo nám., Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Řízkobraní na Tyláku

Foodparade 2019

9. ročník food festivalu Foodparade se letos uskuteční poslední prázdninový víkend od 31. 8. do 1. 9. 2019.

Po celý den budou moci návštěvníci ochutnávat menu od několika desítek restaurací, bister, kaváren a pop-up podniků. Na festivalu Foodparade je vše servírované ve skle a porcelánu. Krom toho bude na místě velké množství sezení a piknikových zón s lehátky, kde si návštěvníci mohou zapůjčit deky na piknikování.

Kdy a kde?

31.8. - 1.9.2019 - Zámek Troja, U Trojského zámku 1, Praha 7

Vstupné:

Dospělý: 300 Kč (předprodej, cena zahrnuje konzumaci)

Děti: Zdarma

Dospělý: 100 Kč (na místě, nezahrnuje konzumaci)

Děti: Zdarma

Oficiální web festivalu

Foodparade

FOOD piknik 2019

Piknikové koše plné dobrot, atraktivní program, skvělé jídlo a milá setkání. To je F.O.O.D. piknik na Ladronce, který se i letos koná první zářijovou neděli. Celý den můžete strávit nejen ve společnosti naší redakce, ale i dalších osobností z oblasti české gastronomie. Provázet celým dnem nás bude opět Lukáš Hejlík.

Dejte si schůzku s někým, s kým jste se dlouho neviděli a přijďte si užít den plný skvělého jídla, pití a zábavy! Bude to rozhodně stát za to!

Kdy a kde?

1.9.2019 - Park Ladronka, Praha 6

Vstupné:

50 Kč

Oficiální web akce

FOOD Festival 2019

Latino na Andělu

Ve středu 21.8. 2019 hoďte všechny starosti za hlavu a povinnosti nechte až na další den – mañana. Na pěší zóně Anděl na vás čeká pravá latino fiesta se spoustou dobrého jídla a pití. Můžete se těšit na mexické burrito, španělskou paellu, kubánské mojito, brazilské feijoada či koktejl caipirinha, venezuelské arepas či empanada nebo argentinské churasco, corizo či báječné steaky.

Hrdlo si svlažíte karibskými koktejly, mexickým pivem, guatemalským rumem či plným chilským vínem. K tanci a poslechu zahrají mexičtí mariachi, roztančí vás kubánské trio či španělské flamengo.

Kdy a kde?

21.8.2019 od 8.00 hod. - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Latino na Andělu

ASIA PARTY - jídlo, drinky, DJ

Přijďte ve středu 21.8. od 17:00 na párty ve stylu ASIE do Rosmariny - bistra. PÁRTY BUDE ZA KAŽDÉHO POČASÍ.

Na co se můžete těšit?

- DELIKATESY tipické pro ASII
- ASIJSKÉ DRINKY
- DJ

Letos vám dovolená v Asii nevyšla? Nevadí, přijďte si ji užít k nám do Rosmariny bistra.

Kdy a kde?

21.8.2019 - Rosmarina, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Asia Párty

Hamburger Fest 2019 na Šeberáku

Zveme Vás opět k nám na Šeberák na již tradiční Hamburgerfest, na který se můžete těšit ve dnech 23.- 25.8. Opět Vás bude čekat nabídka několika druhů burgerů, vychlazené pivo a 24.8. od 12:00 - 16:00 i živá hudba.

Kdy a kde?

23.8. - 26.8.2019 - Restaurace a sport. areál Šeberák, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Hamburgerfest Šeberák

Čajomír Fest 2019

Dvoudenní svátek čaje, který v Evropě nemá obdoby. Od svítání do soumraku bude Vyšehrad vonět čajem. Čeká vás bohatý program, řada zahraničních hostů, desítky druhů čaje, spousta skvělého jídla a pití, hudba a tanec.

Kdy a kde?

24. - 25.8.2019 od 12.00 hod. - Vyšehrad, Staré Purkrabství, Praha 2

Vstupné:

250 Kč v přeprodeji - Koupit

Čajomír Fest

Letní street food

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte už v sobotu 24. srpna na Smíchovské náplavce. Přijďte si užít letní den do společnosti dobrého jídla a pití na pražský hot spot. Vybírat budete ze široké nabídky asijských specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Srí Lanky a zjistíte, co se vaří v Africe. V nabídce budou také plněné brambory, pikantní pljeskavica, pálivé dobroty bohaté na chilli a dokonce i hmyz. Potrpí si váš zmlsaný jazýček spíše na sladkosti? Pak vám chutě budou dělat třeba dozlatova usmažené koblížky, křehké vafle, lehké makronky, ledové nanuky nebo pestrá paleta sladkého pečiva a dezertů. A postaráno bude pochopitelně i o pitný režim. Je libo limonádu, víno, pivo či cider? Těšíme se na vás!

Kdy a kde?

24.8.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka

Vstupné:

Základní: 50 Kč

Děti a ZTP: Zdarma

Oficiální web akce

Street Food

Delikatesy na Andělu

Ve středu 7. srpna na pěší zóně Anděl budete moci zakoupit a ochutnat delikatesy z celého světa. Výtečné olivové oleje, balkánské jogurty a feta sýry, vína z Makedonie či Francie, olivy z Řecka a Španělska, domácí těstoviny, pesta, prosciutta, husí paštiky atd. Nebudou chybět ani prvotřídní marmelády a džemy, sirupy, český med, domácí dorty či čokoláda. Představí se i výrobci chilli a grilovacích omáček, dovozci japonských, vietnamských či mexických koření a dochucovadel.

Samozřejmě zde budou i stánky s občerstvením plných exotických pokrmů. Je pro vás připraveno více jak 30 stánků s nepřeberným výběrem a nebude chybět ani bohatý doprovodný program!

Kdy a kde?

7.8.2019 - Pěší zóna Anděl

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Delikatesy na Andělu

Festival Dobrot

Léto je v plném proudu! Slunce svítí a pálí, jsou prázdniny, a tak je potřeba se osvěžit a pořádně si to užít. V termínu 10. a 11. 8. 2019 jsem připravili originální „FESTIVAL DOBROT“, na kterém jednoduše najdete vše, to co Vás v horkém létě osvěží a bude Vám chutnat. Především Vám nabídneme široký výběr rollované, točené a kopečkové zmrzliny, ale i nepřeberné množství domácích limonád a Ice tea. Děti budou nadšené a Vy to určitě oceníte. Na Holešovickém výstavišti (před Průmyslovým palácem, hned vedle Stromovky) si můžete užít prázdninový víkend, kde budete mít o zábavu postaráno.

Kdy a kde?

10.8. - 11.8.2019 - Výstaviště Holešovice, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Festival Dobrot

Seafood & Prosecco Grébovka

Těšte se se na Seafood speciality, recetpy na víně a hlavně rybičky a plody moře grilované na dřevěném uhlí tak, jak to umíme jen my.

Kdy a kde?

2.8.2019 - Grébovka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiálné web akce

Prosecco Grébovka

RAW Food Festival 2019

Svátek živé (raw) stravy - festival raw jídla, inspirativních přednášek a workshopů. Přijďte a pochutnejte si na blažených chutích a vůních stravy, která léčí svou přirozenou podstatou.

Vydejte se cestou k vitálnějšímu životu!

Kdy a kde?

3.8.2019 od 11.00 hod. - Cross Club, Plynární 23, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Raw Food Festival

Francouzský trh na Kampě

Již třetím rokem se účastníme Franouszkého trhu na Kampě! Přidejte se k nám a užijte si jedinečnou atmosféru v historické části Prahy. Těšíme se na vás.

Kdy a kde?

10.7. - 14.7.2019 - Kampa

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Francouzský trh na Kampě

Středomoří na Brumlovce

Ke středomoří neodmyslitelně patří speciality z grilu, pizza ale také víno a prosecco. Návštěvníci budou mít na výběr z různorodých pokrmů z italské, francouzské, španělské, řecké nebo chorvatské kuchyně.

Pojďte se s námi na jeden den přesunout do několika oblíbených středomořských zemí najednou.

Kdy a kde?

11.7.2019 od 11.00 hod. - náměstí Brumlovka, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Středomoří na Brumlovce

Food Festival v Botanické zahradě

Přijďte si užít příjemný víkend v botanické zahradě doplněný o vynikající pokrmy.

Kdy a kde?

13.7.2019 - Botanická zahrada, Praha 7 - Troja

Vstupné:

V rámci vstupného do Botanické zahrady

Oficiální web akce

Food festival v Botanické zahradě

Pražský Piknik 2019

Zveme vás na 3. ročník dvoudenního festivalu pouliční gastronomie na Střeleckém ostrově nabídne i letos hostům výběr food stánků, půjčovnu košíků a piknikového vybavení, workshopy, soutěže a hudební doprovod.

Kdy a kde?

13.7. - 14.7.2019 - Střelecký ostrov, Praha 1

Vstupné:

50 Kč - 10.00 - 18.00

100 Kč - 18.00 - 22.00

Děti a senioři - Zdarma

Oficiální web festivalu

Pražský Piknik

Festival Zažij Portugalsko

Přeneste se do Portugalska, země mořeplavců, slunce a vína. Do kuchyně, jejímž základem je mimo jiné olivový olej, ryby a maso. Čekají na vás delikatesy jako je francesinha, bacalhau, Caldo verde, Arroz de marisco, Cataplana, Cozido à Portuguesa, samozřejmě spousta ryb a pro ty, co rádi sladké například pasteis. Nesmíme zapomenout ani na Portské a další vína, kterými je tato země proslulá!

Těšit se můžete samozřejmě i na bohatý doprovodný program.

Kdy a kde?

19.6.2019 od 8.00 hod. - Pěší zóna Anděl, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Festival Zažij Portugalsko

Jak chutnají Vinohrady

V sobotu 22.06. 2019 od 10.00 hod. Vás srdečně zveme na přehlídku toho nejlepšího, co nabízí lokální vinohradská gastronomie. Za tónů živé hudby můžete posedět, dobře se najíst, napít a pobavit se s přáteli a se svými sousedy.

Kdy a kde?

22.6.2019 od 10.00 hod. - Tylovo nám., Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web akce

Francouzský trh na Kampě

Přijďte si zít francouzské delikatesy na pražskou Kampu. Ochutnáte pravá francouzská vína, šampaňské a samozřejmě skvělé tradiční jídlo. Nebude chybět ani hudební program.

Kdy a kde?

10. - 14.7.2019 - Kampa, Praha 1

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Jak chutnají Vinohrady

Francouzský Festival

Slavnosti Cideru 2019

Čtvrtý ročník ciderového festivalu na Smíchovské náplavce.

Z původní myšlenky podpořit malé české výrobce cideru, cidru a sidry se stal oblíbený festival pro širokou veřejnost za účasti většiny domácích výrobců i zástupců ze zahraničí. I letos budou mít hosté možnost ochutnat více než 100 různých druhů ciderů od sladkých po polosuché.

Kdy a kde?

14.6. - 16.6.2019 - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Slavnosti Cideru

Apetit Piknik V Grebovce

V sobotu 15. června se bude konat už 9. kulinární trh a gastronomický festival v jednom, organizovaný časopisem Apetit. Letos se opět potkáme v krásném prostředí vinohradského parku Grébovka. Přijďte si vychutnat skvělé jídlo a pití, objevit nové kulinární hvězdy a užít si skvělou atmosféru a spoustu zábavy pod širým nebem!

Kdy a kde?

15.6.2019 od 10.00 hod. - park Grebovka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Apetit Piknik Grebovka

Žižkovské pivobraní

Srdečně zveme na osmý ročník festivalu Žižkovské pivobraní 2019, které se uskuteční v pátek 7. června (od 14:00 do 21:00 hod.) a v sobotu 8. června (od 12:00 do 21:00 hod. v parku Parukářka.

Program:

Degustace piv 40 minipivovarů, soutěž o nejlepší pivovar, pivní stánek, mistrovství v otáčení pivních tácků, prolézačky, malování na obličej, skákací hrad.

Pátek 7. červen 2019

14:00 - Charlie Slavík Revue

16:30 - Tomtones

19:00 - Vintage Wine

Sobota 8. červen 2019

13:00 - Nouzový Východ

16:00 - Mrakoplaš

19:00 - P.R.D.I.

Kdy a kde?

7. - 8.6.2019 od 14.00 hod. - park Parukářka, Praha 3

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Žžkovské pivobraní

Festival ambasád Food & Culture 2019

Festival gastronomie a kultury zemí z celého světa porádaný farmářskými trhy na Kulaťáku nabídne na svém čtvrtém ročníku bohatou nabídku tradičních i exotických jídel a nápojů.

Kdy a kde?

8.6.2019 od 8.00 hod. - Vítězné nám., Praha 6

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Festival Ambasád Food & Culture

Prague Ice Cream Festival 2019

5. ročník Prague Ice Cream festivalu, letos obohacený o pestrý doprovodný program. Kromě zmrzliny všech druhů se můžete těšit na nejrůznější hry, soutěže a workshopy. I letos bude možno hlasovat v soutěži o nejoblíbenějšího zmrzlináře festivalu, kromě toho bude vyhlášena i cena poroty o nejlepší zmrzlinu.

 

Kdy a kde?

2.6.2019 od 10.00 hod. - Výstaviště Holešovice, Praha 7

Vstupné:

80 - 700 Kč

Oficiální web festivalu

Prague Ice Cream Festival

Praha pije víno 2019

Již po šesté se uskuteční festival autentických vín Praha pije víno 2019. Proběhne 24. a 25. května.

Jde údajně o největší tuzemské setkání středoevropských vinařů, kteří se s vášní věnují tvorbě přírodních vín nepoznamenaných nežádoucími chemickými postřiky, aditivy a zbytečnými sklepními manipulacemi. Očekávána je účast více než šedesáti vinařství z území bývalé Habsburské monarchie a z přilehlých i vzdálenějších vinařských regionů. Hlavním tématem letošního ročníku budou vína vyráběná v kvevri, v tradičních gruzínských hliněných nádobách. I proto do Prahy zavítá skupina předních gruzínských vinařů, jejichž vína bude možno srovnat s moravskými moky připravenými stejným, starobylým způsobem.

Kdy a kde?

24.5.2019 (13.00 - 20.00 hod.) a 25.5.2019 (11.00 - 18.00 hod.) - Novoměstská radnice, Karlovo nám. 23, Praha 2

Vstupné:

590 - 1260 Kč

Oficiální web festivalu

Praha pije víno

Africké trhy na Letné

V sobotu 25. 5. nebudeme s jedním stánkem na Náplavce, ale dovezeme pořádnou nálož exotiky na velké Africké trhy na Letnou.

Ochutnáte šťavnatá manga, ananasy, marakuji, nejlepší avokáda pod sluncem, jackfruit, durian a mnoho dalšího!

Navíc dovezeme čerstvé koření a ovoce sušené na africkém slunci (to sušené mango musíte prostě ochutnat, lepší jsme nejedli!)

Na osvěžení jsme si pro vás připravili nápoj z CUKROVÉ TŘTINY!

Vezměte rodinu a přátele a přijďte si užít netradičně strávený víkend. Vyzkoušíte u nás to, co jinde nenajdete, a ještě tím podpoříte malé africké farmáře.

Kdy a kde?

25.5.2019 od 10.00 hod. - Milady Horákové 106, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Afrika na Letné

Italian Food Festival 2019

Zveme Vás na druhý ročník festivalu, který se snaží spojit výborné italské produkty v Praze a produkty pocházející z Itálie. Festival se bude konat na Výstavišti Holešovice a jeho okolí od pátku 24. května do neděle 26. května 2019 od 11.00 do 22.00 hodin. Můžete ochutnat italské hamburgery, Pinsa Romana s těstovinami, Pizzu, nebude chybět pivo ani víno Těšit se můžete na živou kapelu.Festival je ZDARMA.

Kdy a kde?

24.5. - 26.5.2019 od 11.00 hod. - Výstaviště Holešovice, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Italiana Festival

Festival Kaleidoskop 2019

Pojďte s námi objevit pestrý svět kolem nás. Zveme Vás na pátý ročník festivalu Kaleidoskop, kde zažijete barevný den plný chutí, vůní, hudby a tance. Zároveň se můžete těšit na workshopy, cestovatelské přednášky, výstavy a soutěže nejen pro děti. Na festivalu se také budou prezentovat neziskové organizace, které se věnují problematice integrace cizinců či určitým způsobem podporují různé kultury světa prostřednictvím vlastních projektů. Festival Kaleidoskop proběhne v sobotu 18. května v parku Na Pankráci.

Kdy a kde?

18.5.2019 od 12.00 hod. - Park na Pankráci, Praha 4

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Festival Kaleidoskop

Rumfest By Barlife 2019

Desítky rumových značek, rumové koktejly, karibská kuchyně a latinsko-americká hudba, to vše nabídne Rumfest by Barlife, který se opět uskuteční v areálu Žlutých lázní. Pro opravdové nadšence budou kromě četných degustací za speciální festivalové ceny připraveny také přednášky a soutěže. Součástí festivalu budou také vzdělávací workshopy a semináře o historii, výrobě, míchání rumu a aktuálních trendech tohoto nápoje. Rumfest organizuje Barlife, specializovaný dvouměsíčník zaměřený především na nápojovou gastronomii a mixologii. Tento odborný titul je pro čtenáře zdrojem vzdělání, inspirace a zábavy již od roku 2004.

Kdy a kde?

18.5.2019 od 13.00 hod. - Žluté lázně, Podolské nábř. 3, Praha 4

Vstupné:

250 Kč (předprodej)

300 Kč (v den konání)

Oficiální web festivalu

RumFest

Color food festival

Oslavme spolu 6. narozeniny Color rádia tou nejlepší formou, tancem a vynikajícím jídlem ve všech možných barvách. Museli jsme změnit termín 19. května se ve Žlutých lázních představí ti nejlepší z nejlepších pražské streetfood scény.

Bude pro vás zároveň velmi těžké si vybrat, co si vůbec dát a co ochutnat, jelikož všechno bude TOP. Je libo balkánský gril nebo argentinský steak? Co pár napařovaných čínských taštiček nebo španělské tapas, domácí mozzarelu nebo libanonské meze? Samozřejmě, že nebude chybět seafood a jak jinak než - by Maare.

To vše podpoří Dj-ové Color rádia živým vysíláním a pár skvělých živých kapel.

Pivo & Burger Festival 2019

Kdy a kde?

19.5.2019 od 12.00 hod. - Žluté lázně, Podolské nábř., Praha 4

Vstupné:

Viz vstupné do Žlutých lázní

Oficiální web festivalu

Color Festival
Karlínský Festival

Festival určený především milovníkům svrchně kvašených piv a šťavnatých burgerů, který se snaží spojit zajímavá pouze svrchně kvašená piva z malých řemeslných pivovarů s mletým nejen hovězím masem v housce. Festival se uskuteční na Karlínském náměstí a přilehlém okolí v neděli 19. 5. 2019 od 11:00. Návštěvníci budou moci ochutnat burgery z několika karlínských restaurací a degustovat svrchně kvašená piva IPA, ALE či Stout. K poslechu a tanci zahraje živá hudba v podání kapel Švihadlo a Tygroo.

Kdy a kde?

19.5.2019 od 11.00 hod - Karlínské nám., Praha 8

Vstupné:

70 Kč

Oficiální web festivalu

Pivo a Burger Festival

Prosecco & Food Festival 2019

Prosecco & Food Festival 2019 zahájí festivalovou sezónu ve Žlutých lázních. Návštěvníci se mohou těšit na desítky druhů prosecca, šumivá vína a gastronomické speciality z celého světa – grilované mořské plody, pizza i italské šunky a sýry, dezerty, káva a různé druhy zmrzliny.

Kdy a Kde?

27.4. - 28.4.2019 od 12.00 hod. - Žluté Lázně, Podolské nábř. 3, Praha 4

Vstupné:

Viz. vstupné do areálu

Oficiální web festivalu

Prosecco

Středomoří na náplavce 2019

27. dubna se na Smíchovské náplavce objeví přehlídka populární středomořské kuchyně.

Ke středomoří neodmyslitelně patří ryby, ústřice, mořské plody, speciality z grilu, pizza ale také víno a prosecco. Návštěvníci budou mít na výběr z různorodých pokrmů z italské, francouzské, španělské, řecké nebo chorvatské kuchyně. Součástí festivalu budou také stánky s delikatesami, kde nebudou chybět olivy a olivové oleje, pesta, makronky nebo rolovaná zmrzlina. Doprovodný program, který dokreslí pohodovou středomořskou atmosféru bude probíhat během celého dne.

Kdy a kde?

27.4.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Středomoří na náplavce

Asia Fest 2019

Největší přehlídka exotických chutí a vůní Asia Food Fest se uskuteční na Smíchovské náplavce. Asia Fest je festival pro všechny milovníky asijské kultury a kuchyně. Stovky chutí a vůní na jednom místě. Návštěvníci se mohou těšit na vybrané stánky kulinářského umění a bohatý kulturní program pro celou rodinu. Na pódiu uvidí nejen kulinářské umění, ale také dračí show, bojové sporty, tance i zpěv. Na akci budou probíhat také workshopy např. jak si vyrobit domácí závitky, nebo sushi. Celý program bude slavnostně zakončen ohnivou show.

Kdy a kde?

19.4. - 20.4.2019 od 10.00 hod - Rašínovo nábř. - náplavka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Asia Fest

Vegan Burger Festival 2019

Druhý roční festivalu Vegan Burger Fest před Cross Clubem nabídne opět rozmanitou nabídku veganských burgerů v podání stánkařů ze všch koutů republiky.

Kdy a kde?

21.4.2019 od 10.00 hod. - Cross Club, Plynární 23, Praha 7

Vstupné:

Dobrovolné

Oficiální web festivalu

Vegan Burger Festival

ArabFest 2019

Další ročník Festivalu arabské kultury v Praze navazuje na tradici festivalu, jehož domovským městem je Plzěň. Letošním tématem je jídlo – jídlo jako hybatel společnosti, ekonomický a sociální faktor regionu Blízkého východu. Festival nabídne v rámci pražského programu například orientální trh, náhled pod pokličku arabské kuchyně, současnou svěží filmovou tvorbu či tance v orientálních rytmech. Zájemci se mohou těšit také na sklenku libanonského vína a zajímavé přednášky, kde téma jídla rozhodně nebude chybět.

Kdy a kde?

11.4. - 14.4.2019 - Praha - různá místa

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Arab Fest

Orientální Street food Market Praha

Oriental Street Food Market nabídne v sobotu 13. dubna v rámci Arabfestu zábavný celodenní program pro jednotlivce i celé rodiny. V prostorách holešovického Vnitroblocku zavítají hosté na orientální bázár, na kterém ochutnají tradiční pochutiny Blízkého východu. Během programu si budou moci vyslechout příběhy cestovatelů a kuchařů, naučí se, jak správně vyfotit jídlo na Instagram nebo jak si objednat arabsky v restauraci.

Kdy a kde?

13.4.2019 od 10.00 hod. - Vnitroblock, Tusarova 31, Praha 7

Vstupné:

Dobrovolné

Oficiální web festivalu

Street food Market

Street Food Festival 2019

Jarní Street Food Festival přivítá před Cross Clubem 14. dubna 50 stánkařů s originálními street foodovými specialitami.

Kdy a kde?

14.4.2019 od 10.00 hod. - Cross Club, Plynární 23, Praha 7

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Garden Food Festival 2019

Garden Food Festival po čtyřech ročnících na Moravě nabídne v pražské premiéře svou přehlídku gastroniomie. Na festivalu se představí zajímavé koncepty z Prahy i zbytku republiky, lokální farmářské výrobky, destiláty, tuzemská i světová vína či produkty z minipivovarů. V degustačním menu festivalu nebudou chybět ani hudební představení.

Kdy a kde?

4.4. - 6.4.2019 - Invalidovna, Praha 8

Vstupné:

100 Kč v předprodeji 150 Kč  - 1100 Kč na místě

Oficiální web festivalu

Garden Fest

Planet Fest 2019

Na pražské Náplavce bude 7. dubna čekat návštěvníky vedle velkého vegan marketu, také několik zón s workshopy, poradenstvím a také tržištěm a doprovodným programem v oblastech ekovýrobky a vychytávky, zero waste, Permakulturní a ekologické zemědělství, přírodní stavitelství, elektromobilita, zelená města a samozřejmostí bude velká Vegan zóna.

Kdy a kde?

7.4.2019 od 11.00 hod. - Rašínovo nábř. - náplavka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Planet Fest

Asia Food Fest 2019

6. dubna se na Smíchovské náplavce uskuteční 6. ročník festivalu exotických chutí a vůní Asia Food Fest.

Festival si klade za cíl prezentovat co nejvíce z kulinářského umění těchto zemí a nabídnout tradiční pokrmy, které si zachovávají svou autentičnost. Kromě populární polévky Phở a baget Bánh mì budou mít návštěvníci možnost ochutnat tradiční vietnamská žabí stehýnka, knedlíčky Dim sum, grilované krevety, pekingskou kachnu nebo poctivé indické Vindaloo. Kuchaři ve svých Wok pánvích připraví přímo na místě například Bún bò Nam Bô, Kung Pao, Pad Thai nebo Pad Kee Mao. V nabídce nebude rovněž chybět japonské pivo, pravá vietnamská káva a spoustu dalšího. Celý den bude provoněn vůní koriandru, zázvoru, chilli, galangy nebo kari. Asijskou atmosféru podpoří celodenní doprovodný program.

Kdy a kde?

6.4.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Asia Food Festival

Veggie Náplavka: JOY

Další ročník prvomájové Veggie Náplavky nese podtitul Joy – radost. To proto, že si organizátoři akce přejí, ať ji v životě prožíváme nejen my lidé, ale také všechna zvířata. I tento rok čeká hosty výběr z veganské gastronomie a životního stylu na desítkách stánků, bohatý program věnovaný ochraně zvířat, zdravému životnímu stylu, ale i vegan sportu, tanci a hudbě. Na jednom místě se také můžete inspirovat od všech českých neziskovek a projektů k tomu, jak žít zdravě, a přitom ohledupně ke zvířatům i planetě.

Kdy a kde?

1.5.2019 od 10.00 hod. - Rašínovo nábř. - náplavka, Praha 2

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Veggie náplavka:Joy

Color Food Festival

Oslavme spolu 5. narozeniny Color rádia tou nejlepší formou, tancem a vynikajícím jídlem ve všech možných barvách.
5. května ve Žlutých lázních se představí ty nejlepší z nejlepších na pražské streetfood scéně. Bude to pro vás zároveň velký problém, co si vůbec dát, co ochutnat jelikož všechno bude TOP. Je libo Balkánského grilu nebo steaky argentýnské. Co tak trošku napařovaných čínských taštiček nebo španělský tapas, domácí vyráběnou mozzarelu nebo libanonské meze. Samozřejmě že nebude chybět Seafood a jak jinak než - by Maare.

To vše podpoří Dj-ové Color rádia s živým vysíláním a pár skvělých živých kapel.

Kdy a kde?

5.5.2019 od 12.00 hod. - Žluté lázně, Praha 4, Podolské nábř.

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Veggie Fest

Vínečko Fest - Víno na ostrově

Zveme Vás již podruhé do malebného prostředí Střeleckého ostrova na první z letošní série Vínečko Festů.

Potvrzení jsou tito znamenití vinaři:

Tombalina Wines, Vinařství Cigánek, Dobré portské, Víno Hnidák, Vinařství Hrozínek, FANDA do vín, VÍNO HRUŠKA, VÍNO JINAK CZ, Vinařství Vrátil - Bohemia Canopus, Sicilské víno a delikatesy, Vinařství Trávník, Jindrovo vinařství, Vinařský dům Kopeček Dubňany, Vinařství Neckařovi, Vinazgruzie.cz

Degustaci Vám zpříjemní vycházející hvězdy české hudební scény:

12:30 – 13:30 Music Family - dětská multižánrová kapela
14:00 – 15:00 Jefferson
16:00 – 17:00 Erika Stárková(dycky víno!:)
17:45 – 19:45 Millennium Power - Milostná předehra
20:00 – 21:00 Emma Smetana

A dále se můžete těšit na různé “neVinné“ soutěže o hodnotné ceny.

Degustační sklenička s logem za 100 Kč (bude i speciální limitovaná edice pro nejrychlejší návštěvníky.

Kdy a kde?

11.5.2019 od 12.00 hod. - Střelecký ostrov, Praha 1

Vstupné:

100 Kč

Oficiální web festivalu

VínečkoFest
 

Letní náplavka Street food 2019

Street food je esencí tradice a jednoduchosti v gastronomii. Pro návštěvníky bude i letos připravena pestrá nabídka pouličních specialit, nicméně prostor bude vyhrazen i letním pochutinám jako jsou zmrzliny, exotické ovoce, prosecco, osvěžující limonády a koktejly. Letní edici bude dominovat zejména lehká středomořská kuchyně, ryby, saláty, hummus, asijské pokrmy a saláty. Nebude nouze ani o grilovaná masa, mexické tacos, španělské tapas, gruzínské šašliky, či venezuelskou arepu. Letní street food doplní bohatý doprovodný program v duchu latinskoamerických rytmů.

Kdy a kde?

11.5.2019 od 10.00 hod. - Smíchovská náplavka, Praha 5

Vstupné:

Zdarma

Oficiální web festivalu

Letní náplavka Food Fest