Festivaly a festiválky. V Česku jich je opravdu hodně na výběr. Jsou oblíbené a hojně navštěvované. Pokud jste i přesto festivaloví začátečníci, přinášíme vám jejich přehled

Taška Fest 2019

Šestý ročník tradičního více žánrového kulturně společenského festivalu bez bariér, určeného na podporu umění lidí s postižením. Festival se koná za podpory Středočeského Fondu kultury a památkové péče, za podpory Statutárního města Kladna a Dnů evropského dědictví. Hudba, tanec, divadlo, filmy, literatura, výstavy, párty. Zdarma komentované prohlídky Skanzenu, speciální prohlídkové trasy pro návštěvníky s hendikepem.

Kdy a kde?

24.9.2019 - Hornický skanzen - Důl Mayrau, Vinařice 56

Vstupné:

Dobrovolné

Oficiální web akce

TaškaFest

Unhošť Free Fest 2019

Festival navazuje na tradici unhošstkých rockových akcí (UNHOfest) a je pořádán Společností pro podporu lidí s mentálním postižením ČR k jejich 50. výročí vzniku a UNHfree.net u příležitosti svého 15. výročí.

Dobrovolné vstupné bude věnováno právě lidem s mentálním postižením. Jedná se o prestižní akci s přidanou hodnotou, nad kterou převzalo záštitu Město Unhošť.

Program:

KAMIL STŘIHAVKA & LEADERS
IVAN HLAS
DILATED
COMEDY & BEAT
TBC
Eňo Ňůňo
ZUŠ Unhošť
Vladimír Albrecht a František Konvalinka.

Dále bude připraven bohatý doprovodný program pro děti, prezentace historie města Unhošť, program Melicharova vlastivědného muzea, gastrostánky a další.

Kdy a kde?

12.10.2019 od 11.30 hod. - Václavské nám., Unhošť

Vstupné:

Dobrovolné

Oficiální web akce

Unhošť Free Fest

Již proběhlo

Festival Podolí 2019

Zveme Vás na Festival Podolí, který se uskuteční v sobotu 14. 9. od 10 do 18 hodin na Nedvědově náměstí. Těšit se můžete na živou hudbu, dobré jídlo od místních podnikatelů, prezentaci sportovních klubů a volnočasových subjektů nebo komentovanou místopisně-historickou procházku po Podolí. Nebude chybět ani promítání v obnoveném kině!

Pokud rádi pečete, máte příležitost se i letos zúčastnit soutěže o nejlepší Podolskou buchtu, tématem je bábovka. Zapojit se může jednotlivec jakékoliv věkové kategorie. Bábovku je možné přinést do informačního stánku od 11 do 14 hodin. Výherce pak vybere porota. Vstup zdarma.

Oficiální web festivalu

Festival Podolí

LétoFest

Putovní festival nabídne Tomáše Kluse, Anetu Langerovou, skupiny Monkey Business, Wanastowi Vjecy, Pražský výběr, Mňága a Žďorp a další. Festival zavítá do těchto měst: Pardubice, Č. Budějovice, Olomouc, Ostrava, Brno, Plzeň, Karlovy Vary a Liberec. Akce se koná od 12.7. do 7.9.2019.

Oficiální web festivalu

LétoFest

Rock for Churchill Festival

Ve Vroutku letos uvidíte Dub FX, Skindred, Yungblud, J.A.R., Stromboli, Horkýže Slíže, United Flavour a další. Všichni jste srdečně zváni! Festival se koná 30. - 31.8.2019.

Oficiální web festivalu

Rock for Churchill

Hudební festival Hrady 2019

Asi největší rozsah a nejdelší dobu trvání má hudební festival Hrady. Od 13. července do prvního září můžete za pěknou hudbou jet na hrady Točník, Kunětická Hora, Švihov, Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz. Dají se tak velice příjemně vlastně strávit prázdniny, nemyslíte?

Oficiální web festivalu

Festival Hrady

BUTY před klubem Cross 15.8.

Kapela BUTY 15.8. od 18:30 před klubem Cross vystřelí svůj několika hodinový koncert. Takže doraž včas! František Dobrota a lidé s jednou dlouhou rukou mají slevu na vstup. Jinak vstupenky kupujte co nejdřív, protože se postupně zdražují. Začínáme v 18.30 hod.

Oficiální web festivalu

Buty před klubem Cross

Country Lhotka 2019

Rádi bychom Vás pozvali na 11. ročník Country festivalu ve Lhotce u Mělníka. Program letošního Country Lhotka 2019 je následující:

16:00 Brontosauři Revival
18:00 Lokálka
20:00 Vlasta Redl a kapela
22:00 Taxmeni
24:00 Pavel Kaiser Band

Průběhem večera bude provázet moderátor Honza Musil.

Kdy a kde?

17.8.2019 od 16.00 hod. - Lhotka u Mělníka

Vstupné:

200 Kč

Děti do 150 cm: Zdarma

Oficiální web festivalu

Country Lhotka 2019

The Plastic People of the Universe + Garage & Tony Ducháček

Další OPEN AIR v Modrý Vopici . Tentokrát s legendární českou undergroundovou kapelou The Plastic People of the Universe (Janíček, Brabenec, Kvasnička, Judl, Babka), která vloni oslavila 50 let od svého založení.
Aby těch legend nebylo málo, tak " Plastiky " doplní mohykáni naší hudební a undergroundové scény , skupina GARAGE, s charizmatickým zpěvákem Tony Ducháčkem.

Vše vypukne 20.8.2019 od 19.00 hod. v klubu Modrá Vopice, Spojovací 12, Praha 9. Vstupné: 200 Kč.

Oficiální web festivalu

The Plastic People

Malešičák - open air festival

Přijďte si zatančit, zazpívat, posedět, popít, zkrátka užít si pohodové hudební odpoledne plné skvělých kapel a zábavy. Bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

Účinkující:
BOA, CZ (official sites) /rock-crossover/
Pure Olcoholic Punk /pop punk/
Jon Wate /pop/
Edurockshow /rocková show pro děti/
Retro 1 /světové hity/
Orakei Korako Band /punk rock/
TOP DREAM COMPANY /soul-funk/

Moderuje Luděk Hubáček / Český rozhlas - Radiožurnál /

VSTUP ZDARMA

Doprovodný program:
Herní zóna PartySaurus - atrakce pro děti, pletení copánků, malování na obličej
Workshopy Tvoříme pískem, Kouzelné vlásky
BESIP - hl. m. Praha
Soutěž o roční jazykový kurz AJ s Rolino, Jazykové studio
Mamma HELP
Revenium

Akce se koná 24.8.2019 v Malešickém parku.

Oficiální web festivalu

Malešičák

Přehrady Fest

PŘEHRADY jsou dvoudenní hudební festival pro celou rodinu. Kromě hudebních vystoupení populárních kapel, je to především víkend plný aktivit a zážitků. Divadla, dílničky, bubnování, workshopy, setkání s kapelami, ale především pláž, koupání, vodní sporty a další kupa vodních radovánek.

Festival Přehrady se koná v příjemném zázemí kempů, přímo na plážích, vodě na dosah. Festivalový program je dvoudenní, proto je pro návštěvníky připraveno ubytování ve stanovém městečku. Lze využít rovněž ubytovací kapacity kempu.

Akce se koná 9. - 10.8.2019 na Seči.

Brutal Assault

Milovníci tvrdé hudby vyrazí do Jaroměře! Během čtyř dnů vystoupí v prostorách josefovské vojenské pevnosti na pěti pódiích 130 kapel. Mezi nimi Anthrax, Emperor, Testament, Hypocrisy a další. Akce se koná 11.8.2019

Oficiální web festivalu

Brutal Assault

Hip Hop Kemp

Na největším hip-hopovém festivalu u nás vystoupí Tech N9ne, Pharoahe Monch, Kontrafakt, Masta Ace a Marco Polo, Smif-N-Wessun, The Alchemist, Clear Soul Forces a další. Akce se koná 15. - 17.8.2019.

Oficiální web festivalu

Hip Hop Kemp

Kryštof Festival

Za sluncem může na koupaliště Michal vyrazit celá rodina. Festival je vhodný i pro děti a v nabídce je i výhodné rodinné vstupné. Připraveny jsou koncerty populárních českých kapel Post-It, Th!s s Vojtou Kotkem, Kryštof a Mirai. Vystoupí tu taky Jaroslav Uhlíř s kapelou. Tato skvělá akce se koná 23.8.2019 v Sokolově

Oficiální web festivalu

Kryštof Festival

Jam Rock Fest 2019

Příznivci rockové hudby určitě nevynechají Jam rock v Žamberku. Od šestého června zažijí dva dny nabité našimi i zahraničními rockovými interprety.

Oficiální web festivalu

Jam Rock Fest

Festival Kmochův Kolín 2019

 Rock zrovna nemusíte? Zajímá vás ale, jak se vyvíjí kvalitní dechová hudba, jestli pořád umí zahrát od podlahy? Rádi byste zjistili, co je to monstrkoncert? Pak je pro vás v Kolíně už od 7. června až do neděle připraven 56. ročník festivalu Kmochův Kolín a festivalový průvod městem je to, co byste si neměli nechat ujít.

Oficiální web festivalu

Kmochův Kolín

Festival 90s Explosion

Největší 90s festival přímo v srdci Evropy! Přivážíme vám unikátní událost, která se nebude opakovat a odehrává se pouze jednou za život. Světový koncept s největšími ikonami této doby na jednom velkolepém podiu. Hlavním mediálním partnerem je TV Nova a Evropa 2. Vystoupí takové legendy, jako 2 Unlimited, Ace of Base, Lou Bega, nebo Dr. Alban. Akce se koná 25.5.2019 v Praze, nebo 31.5.2019 v Brně

Oficiální web festivalu

90s Explosion

Festival Maloskalská noc 2019

Něco do sebe mají menší hudební festivaly. Většinou bývají na krásných místech a mají příjemnou komorní atmosféru, zpestřenou akcemi pro celé rodiny. Dobrým příkladem je třeba Maloskalská noc v malebné obci Malá Skála, ležící v Českém ráji. Podívat se na české kapely a sjet Jizeru v tradiční neckyádě můžete letos 1. června 2019.

Oficiální web festivalu

Maloskalská noc

Benátská noc 2019

27. ročník festivalu Benátská! s Impulsem 2019 se opět blíží! Jeden z největších hudebních festivalů v zemi se bude konat již tradičně poslední červencový víkend, a to od čtvrtka 25.7. do neděle 28. 7. 2019 na prosluněných travnatých plochách Veseckého sportovního areálu v Liberci.

Vůbec poprvé vystoupí na Benátské! zpěvák Karel Gott! Mnohonásobný zlatý slavík oslaví na festivalu svoje 80. narozeniny, takže čtvrteční Večírek bude velký a jistě se máme na co těšit!

Oficiální web festivalu

Benátská noc

Different Festival

Přijeďte 25.5.2019 do Plzně na tento unikátní festival. Od současného EDM přes hi-tech minimal až po pohodový chill-out. To je nabídka festivalu Different. Na dvou pódiích se představí celkem 16 dýdžejů z celého světa. Headlinery budou nizozemský DJ Dannic a portugalský DJ Kura, pro které to bude vůbec první vystoupení v České republice.

Oficiální web festivalu

Different Festival

Rock Fest Jince

Blíží se nám léto. Většina lidí má tohle období spojeno s prázdninami či dovolenou. Rockoví fanoušci nejen ze středních Čech však mají první srpnovou sobotu 3. 8. 2019 spojenou s vynikající muzikou, chutným občerstvením, zábavou s kamarády a krásným počasím…

Oficiální web festivalu

Rock Fest Jince

Festival Trampské Pikovice

Tradiční přehlídka trampské muziky se budfe konat opět v Pikovicích, kam se sjedou kapely z celé ČR. Těšit se můžete na Pacifik, Taxmeny, Tomáše Linku, Frantu Nedvěda, Epydemyi a další. Vše vypukne 18. května.

Oficiální web festivalu

Trampské Pikovice

Holi Open Air Festival 2019

Přinášíme celosvětově úspěšnou tour HOLI Open Air Festival, která se pořádá ve více jak 20 zemích světa a letos se opět řítíme do ČR. Jste připraveni na barevné šílenství?

Hlavní hvězdou bude francouzský producent Watermät V rámci premiérového vystoupení v ČR ho doplní se svěžím future house Raven & Kreyn

LINE-UP: Watermät, Raven & Kreyn, DJ Enrico, Angry Beats, Djane Ergee, NFIX & CANDICE, Lucky Luciano, JOHN RING, John Baker.

HoliFest

United Islands of Prague

16. ročník multižánrového festivalu se odehraje v britském duchu. Na mnoha hudebních pódiích vystoupí přes 100 interpretů. Festival se koná 31.5. - 1.6.2019.

Oficiální web festivalu

United Islands

Festival Okoř se šťávou

Doražte 1. června na Okoř.Jednodenní festival české muziky pod zříceninou hradu Okoř letos nabídne skupiny Škwor, České srdce, Rybičky 48, Mirai nebo Michala Hrůzu se svou kapelou.

Oficiální web festivalu

Festival Okoř

Československý RockFest

Tublatanka, Metalinda, Vitacit, Citron, Láďa Křížek, Aleš Brichta a další rockové hvězdy bývalého Československa se sejdou v Brně a oslaví třicet let od sametové revoluce na ČESKOSLOVENSKÉM Rockfestu. Akce se koná 8.6.2019 v Brně

Oficiální web festivalu

Československý RockFest

TopFest

Přijeďte 8.6.2019 do Slavkova u Brna - užít si skvělou hudbu.

Topfest letos nabídne kapely Šwor, Mandrage, Jelen Walda Gang a další. Vystoupí tu taky Marpo s TroubleGangem a zpěvačka Lenny.

Oficiální web festivalu

TopFest

Metronome Festival

Pražský festival letos přivítá zakladatele Oasis Liama Gallaghera, skupiny Morcheeba, Primal Scream, Kraftwerk a z českých kapel třeba Pražský výběr nebo Khoibu. Tak si to do Prahy přijeďte pořádně užít! Akce se koná 21. - 22.6.2019 na holešovickém Výstavišti.

Oficiální web festivalu

Metronome Festival

Festival Přeštěnice

Doražte koncem června do Přeštěnic na unikátní festival. Festival uprostřed lesů a luk potěší fanoušky české muziky. Vystoupí tu skupiny Divokej Bill, Čechomor, Wohnout, Harlej, Škwor nebo zpěvák Sebastian.

Oficiální web festivalu

Festival Přeštěnice

Rock for People

Třídenní rockový nářez opět zažijete v Hradci Králové.Vystoupí Manic Street Preachers, Rudimental, Bring Me the Horizon, Franz Ferdinand, Kodaline, The Subways, Vypsaná fixa, Mig 21, Cocotte Minute a mnoho dalších.

Oficiální web festivalu

Rock for People

Masters of Rock

Do Vizovic se opět sjedou tisíce fanoušků rockové muziky. Na 17. ročník populárního rockového festivalu míří Avantasia, Within Temptation, Dream Theater, Steel Panther, Soulfly a další. Festival se koná 11.7. - 14.7.2019.

Oficiální web festivalu

Masters of Rock

Mighty Sounds

Vyražte do Tábora na třídenní pařbu! Jedinečný ska, reggae a punk festival nabízí to nejlepší z žánrů a k tomu luxusní zázemí. Jako jeden z mála má i divadelní stage, na které se střídají divadla i menší hudební projekty. Letos přijedou While She Sleeps, Turbonegro, The Skatalites, Dog Eat Dog a další.

Oficiální web festivalu

Mighty Sounds

Colours of Ostrava

17.7. - 20.7.2019 proběhne v Ostravě velmi oblíbený festival Colours of Ostrava. Program nabídne na dvaceti scénách přes 350 programových bodů – vedle koncertů také diskuse, divadla, workshopy, filmy, výtvarné instalace a další doprovodné aktivity. Přijedou The Cure, Florence + The Machine, Rag’n’Bone Man, Zaz, Rosalía, Mo, Tom Walker a další.

Oficiální web festivalu

Colours of Ostrava

Camp Festival

Dubňany u Hodonína se v červenci stanou dějištěm dvoudenního festivalu elektronické muziky. V Campu Josef vystoupí světové hvězdy jako jsou Alan Walker nebo Brooks.

Oficiální web festivalu

Camp Festival

SázavaFest

Opět je tu oblíbený SázavaFest ve Světlé nad Sázavou. Na festivalu vystoupí skupiny Kryštof, Tři sestry, Divokej Bill, IMT Smile, Mirai, Rybičky 48 a zpěváci David Koller, Marek Ztracený a další.

Oficiální web festivalu

SázavaFest

Festival Let It Roll

Na největším drum and bass festivalu vystoupí Pendulum, Andy C, Noisia, High Contrast a další.

Oficiální web festivalu

Let It Roll

Festival Ostrava v plamenech

V sobotu, 3. srpna se přijeďte podívat do Ostravy na skvělý rockový festival Ostrava v plamenech. Vystoupí kapely Gloryhammer, Orden Ogan, Cochise, The Edge of Reason, Kaatarakt, Bastard, nebo Lauter.. Bohaté občerstvení bude samozřejmně připraveno.

Oficiální web festivalu

Ostrava v plamenech

Anifilm 2019

 

Milujete vy nebo vaše děti kreslené filmy? Anifilm v Třeboni je mezinárodní festival animovaných filmů. Můžete se na něj přijet podívat 7.-12. května 2019. Festival je soutěžní a se svým filmem se můžete přihlásit i Vy! Uvidíte na něm průřez všemi formami animované tvorby včetně her pro děti a mládež nebo počítačových her.

 

Oficiální web festivalu

AniFilm

Zlín Fest 2019

Už 24. května začíná úctyhodný 59. ročník filmového festivalu pro děti a mládež Zlín fest. Jeho hlavním tématem je Objevuj a poznávej. Zvolený cestovatelský motiv festivalu se váže k nadcházejícím stým narozeninám slavného cestovatele, dobrodruha a spisovatele Miroslava Zikmunda.  Hlavní i bohaté doprovodné programy si můžete vychutnat až do prvního června.

Oficiální web festivalu

ZlínFest

Votvírák 2019

Hudební festivalovou sezónu velkých festivalů tradičně startuje 14. – 16. června 2019 Votvírák v Milovicích. Jak informuje na stránkách festivalu pořadatel, je to největší multižánrový festival v ČR a přinese to nejlepší z české a slovenské rockové, popové a hiphopové hudby.

Oficiální web festivalu

Votvírák

Doplňte článek

Chybí vám zde nějaký zajímavý festival? Dejte nám tip! Napište na info@prazskejrej.cz

Festival