Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zjistit více OK
dolů
Zpět na články

Běžecký závod prosluněnou Montací

novinky, 9.10.2017 12:51

Lesopark Montace ozářený slunečními paprsky  a zbarvený do krásných podzimních barev přišlo pokořit svým běžeckým výkonem celkem 177 běžců a běžkyň všech věkových kategorií. Závodníky podporovalo po celé délce tratě mnoho fanoušků a diváků.

Do dětského závodu Montacké vlnky na 1 500 m odstartovalo 46 mladých závodníků včetně několikaměsíčních dvojčátek v kočárku J. Na startovní čáru hlavního devítikilometrového závodu Montacké vlny a závodu v poloviční délce Kondiční vlny se pak postavilo 131 běžců a běžkyň.

Se zvlněným terénem parku Montace  se nejlépe popasovali svěřenci SK Nové Město nad Metují. Vítězem se stal Dominik Sádlo v čase 31:08 minut a mezi ženami kralovala Dagmar Kynčlová, která trať zaběhla za 40:05 minut.

Všichni, kteří v sobotu do areálu pivovaru přišli, měli možnost navštívit stánek Prevence zdraví – „Před mrtvicí a infarktem neutečeš“, kde zájemcům změřili tlak, množství tuku v těle nebo vysvětlili základy první pomoci. Děti si poměřily své síly a zdatnost v atletickém pětiboji, ve výtvarné dílně vyrobily štafetový kolík či vytvořily vlastní medaili.

Vítězové jednotlivých kategorií získali originální medaili, diplom a hodnotné ceny. Po vyhlášení výsledků byla slavnostně odhalena a pokřtěna cedule „Montacké vlny“, která mapuje tři běžecké trasy různé délky a obtížnosti. „Grafickým zpracováním cedule, která je umístěna na zdi u hlavní brány pivovaru jsme chtěli zpřístupnit lesopark Montace i pro ty, kteří ho dosud neobjevili a chtějí si protáhnout své tělo během či pouze procházkou“, dodala Markéta Flousková, organizátorka běhu.

Běžecké odpoledne jsme završili koncertem skupiny Poetika a náchodské skupiny Divokej Bill revival. Máme velikou radost z velké účasti nejen samotných běžců, ale i návštěvníků, kteří přišli fandit, dát si naše dobré pivo nebo si jen poslechnout skvělou muziku.

nahoru

banner